کتابداران فردا

فرشته: امروز فانی: فعلا نه

به نقل از وبلاگ گروهی و با سپاس از خانم مرادی:

مراسم یادبود مرحومه مغفوره، خانم فرشته پاکدامن خواهر دوست بسیار عزیزمان مریم پاکدامن، به اطلاع می رساند که مراسم سوم این عزیز، امروز چهارشنبه سی ام خرداد از ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰در مسجد نور میدان فاطمی در تهران برگزار خواهد شد.

ضمن اینکه مراسم بزرگداشت آقای کامران فانی که قرار بود امروز چهارشنبه توسط انجمن مفاخر برگزار شود کنسل شده و برگزار نمی شود.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ٧:٥٥ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم

پرواز فرشته...

سرکار خانم مریم پاکدامن

   مصیبت وارده را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده و بقای عمر بازماندگان آن مرحومه را از ایزد منان مسئلت می کنیم. ما را در غم بزرگ خود شریک بدانید....

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۱۱:۱۸ ‎ق.ظ ; شنبه ٢٦ خرداد ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم

دفاعيه بی سروصدا

دوشنبه هفته ای که در حال اتمام است جلسه دفاع از رساله دکتری آقای مازیار امیرحسینی دانشجوی دکتری کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه شیراز انجام شد. بهبود روشهای کمی و کیفی در نظامهای ذخیره و بازیابی اطلاعات در اصطلاحنامه ها عنوان رساله وی بود. استاد راهنمای آقای امیرحسینی دکتر مهراد و اساتید مشاور وی آقایان دکتر حیاتی و دکتر حری بودند. داور خارجی این رساله نیز آقای دکتر کوکبی بود. رساله آقای امیرحسینی با درجه عالی پذیرفته شد. به آقای امیرحسینی تبریک می گوییم.

برگزاری کارگاه فهرست نویسی منابع اینترنتی

روز دوشنبه ۲۱ خرداد ماه اصفهان شاهد برگزاری کارگاه آموزشی فهرست نویسی منابع اینترنتی بود. این کارگاه یک روزه توسط آقای محسن حاجی زین العابدینی در اصفهان برگزار شد. اطلاعات کامل در مورد این کارگاه را میتوانید در وبلاگ ایشان مشاهده نمایید.

http://internetcataloger.persianblog.ir/

جلسه مشترک کمیته های آموزش- روابط عمومی و همایشها

ديروز جلسه مشترك كميته‌هاي آموزش، روابط عمومي و همايش‌ها از ساعت 17.30 تا 19.30 در كتابخانه دانشكده علوم پايه دانشگاه تهران برگزار شد. در اين جلسه كه آقايان عمراني، حاجي زين العابديني، عليمحمدي، عليپور، مغربي و خانم‌ها مرادي، سجادي، كريمي، نوري زاد و محمود پور حضور داشتند درباره موارد مطروحه ذيل بحث و بررسي صورت گرفت:

·         دشواري‌هاي كار با نرم افزار سايت انجمن

 

·         موافقت اوليه با استفاده از دفتر انجمن توسط كميته ترجمه ادكا در روز 6 تير

·     مواردي كه به نظر مي‌رسد در جريان برقراري ارتباط انجمن با دبيرخانه هيات امناي كتابخانه‌هاي عمومي كشور و ساير انجمن‌هاي علمي موثر واقع شود

·         پذيرش پيشنهاد تهيه گزارش همايش‌هاي ماهانه مبتني بر خلاصه ارائه شده از طرف سخنران

·         بررسي مناسبترين راهبردهاي برنامه ريزي همايش‌هاي ماهانه

·     تثبيت قرار جلسه اختصاصي براي همايش‌هاي ماهانه در روز يكشنبه 27 خرداد ساعت 17.30 در كتابخانه دانشكده علوم پايه دانشگاه تهران

·         تعيين زمان همايش بعدي انجمن: 27 تير

·         دريافت و تاييد شاخص ارزيابي پايان نامه‌ها و طرح‌هاي پژوهشي

·         بررسي كارگاه‌ها و دوره‌هاي آموزشي كوتاه و بلند مدت

با سپاس از آقای داریوش علیمحمدی

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ٩:۳٩ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم

تو مرخصی... برو

ظریفی نقل می کرد(نقل به مضمون): ((روزی فردی کنار جوی آبی به صورت دمر دراز کشیده بود و آب می نوشید. فرد دیگری از آن حوالی رد شد و گفت: عزیزمن! اینجوری آب میخوری خدای نکردی خفه میشی!  مگه توی سرت عقل نداری؟ آن مرد پس از اینکه خوب سیراب بلند شد و دهانش را هم پاک کرد خیره نگاه کردو گفت: عقل؟ عقل دیگه چیه؟ فرد نصیحت کننده(!) گفت: هیچی... تو مرخصی... برو...!))

مدتی پیش جهت گردآوری اطلاعات مرتبط با یک کار تحقیقاتی به مرکز محاسبات دانشگاه رفتیم و از مسئول مرکز طبق قرار قبلی تقاضای استفاده از لاگ فایلهای یکی از بخشهای وب سایت کتابخانه مرکزی دانشگاه را نمودیم. وی با لبخند ملیح و نگاهی که یک طوری بود(!) گفت: این سرور ما هست ولی لاگ فایلها را چون حجم زیادی اشغال می کند نگه نمی داریم. همه را حذف می کنیم. البته فقط لاگ فایلهای سایتهای غیرمجاز را ذخیره می کنیم تا بعدا نسبت به فیلترینگ آنها اقدام کنیم. اگر شما لاگ فایلهای بخش خاصی را می خواهی بنشین و یک به یک این سایتها را چک کن که کدامش مربوط به آن بخش هست. اینجوری کار تحقیقاتی ات هم انجام میشود... این یعنی لاگ فایل ها اصلا به چه کار میخورند؟چشمان گرد و دهانی نیمه باز و توانایی گفتن جمله ممنون-بعدا مزاحم میشوم و خدانگهدار آخرین تماس با این مسئول گرامی بود....

حالا باید چگونه فهمید مجلات الکترونیکی خریداری شده برای کتابخانه سودمند بودند(از روشی عیر از پرسش از کاربران) یا آیا اصولا از این مجلات چه رایگانش و چه عیررایگان استفاده ای هم میشود الله اعلم! اینجاست که باید گفت تو مرخصی... برو...!!!

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۱:٠٤ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢۱ خرداد ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم

همايشهای ماهانه

اول: همایش ماهانه انجمن کتابداران ایران که قرار بود سی خرداد برگزار شود به روز ششم تیر موکول شد. در این دکتر کیوان کوشا سخنرانی خود را تحت عنوان :

مقايسه استنادهاي آي اس آي و استنادهاي برگرفته از وب: كاربرد وب‌سنجي در مطالعه رويه‌اي ارتباطات علمي

در کتابخانه ملی و در ساعت ۳۰/۱۶ ارائه خواهد نمود.

دوم: همایش ماهانه  انجمن کتابداران شاخه خوزستان روز ۲۷ خرداد در تالار دکتر پاک سرشت برگزار خواهد شد. در این روز دکتر رضایی شریف آبادی رییس سازمان اسناد ملی ایران و خانم سالمی آرشیویست کتابخانه برق اهواز در زمینه آرشیو- مسائل مربوط به آموزش در آرشیو و مشکلات کتابخانه های تخصصی صحبت خواهند کرد. محور همایش آرشیو و کتابخانه های تخصصی هست. این همایش ساعت ۱۰-۱۲ برگزار می شود. پس از این همایش در ساعت ۳-۵ کارگاه مدیریت کیفیت در کتابخانه ها توسط خانم آخشیک در تالار دکتر پاک سرشت برگزار خواهد شد. علاقه مندان جهت ثبت نام میتوانند روز همایش با ایشان تماس بگیرند و در کارگاه حاضر باشند.

صبور باش و آرام و سخت..

سرکارخانم پاکدامن تنها کاری که از ما بر می آید این است که از پروردگار یکتا بخواهیم خطر و بلا هرچه سریعتر دفع شود و شادی و سرور به جمع خانواده شما بازگردد. صبور باشید.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۱:۱٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم

سی خرداد همايش نيست

طی آخرین خبرها قرار بود که روز سی خرداد همایش ماهانه انجمن کتابداران ایران با سخنرانی دکتر کوشا برگزار شود که باخبر شدیم فعلا برگزاری این همایش به تعویق افتاده است. با سپاس از آقای داریوش علیمحمدی

انجمن خوزستان: سکانس ۲

بعد از نزدیک به شش ماه سکوت و سکون و خیلی موارد دیگر در این دوماه انجمن شاخه خوزستان از خواب پاییزی و زمستانی و غیره بیدارشده و به زودی دومین همایش ماهانه خود را برگزار می کند. آقای دکتر رضایی شریف آبادی سخنران مدعو این همایش هستند. موضوع همایش آرشیو و کتابخانه های تخصصی است. دیگر سخنرانان این همایش عبارتنداز: خانم سالمی کتابدار و آرشیویست کتابخانه سازمان برق و آقای رستمی دانشجوی کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع رسانی. زمان برگزاری سخنرانی هم ۲۷ خرداد ماه هست. اهواز در اواخر خرداد دیدنی است. اما خبر دیگر اینکه به زودی دکتر منصوریان در اهواز یک سخنرانی درباره وب نامرئی خواهد داشت. به زودی جزئیات این سخنرانی نیز منعکس خواهد شد.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ٩:٢٥ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٥ خرداد ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم

چالش در اصفهان از روز دوم

در روزهای نهم و دهم خرداد یکی دیگر از رویدادهای فراموش نشدنی جامعه کتابداری ایران رخ داد و مجددا کتابداران دور هم جمع شدند. این بار تحت عنوان همایش چالشهای علم اطلاعات. در این دو روز هم مقالاتی در قالب سخنرانی ارائه شد و هم پنلهای پربار پرسش و پاسخ برگزار شد و جلسات هم اندیشی در زمینه چالشهای آزمون کارشناسی ارشد تشکیل گردید. در جلسه هم اندیشی روی هرچه تخصصی تر کردن سئوالات کتابداری- حذف سوالات معارف- بیشتر کردن سئوالات تخصصی زبان و دسته بندی سئوالات به مدیریت کتابخانه-سازماندهی-مجموعه سازی-مرجع شناسی و هم اینطور فناوری اطلاعات و اینترنت بحث و تبادل نظر شد. اقایان دکتر کوکبی- زین العابدینی-چشمه سهرابی-شعبانی-پاپی-دکتر منصوریان-مغربی و خانمها دکتر حریری-دکتر بنی اقبال-دکتر میرحسینی و پاکدامن در این جلسه حضور داشتند. پس از پایان سخنرانیها پرسش و پاسخی با اساتید کتابداری حاضر در جلسه صورت گرفت. بحث داغ و نخ نماشده تغییر نام رشته طرفدار زیادی پیدا کرد و ..بگذریم! خانم پازوکی و آقای هژیر در زمینه آزمون کارشناسی ارشد کتابداری و ابهاماتی بزرگی که در این آزمون هست سئوالات خود را مطرح کردند و ..معنای سعه صدر را هم در برخی پاسخها فهمیدیم!

بعداز پایان پنل مقاله و پوستر برتر که به ترتیب آقای مختارپور و خانم کرمی از دانشگاه چمران اهواز و خانم پاسیار و همکارشان از دانشگاه علوم پزشکی ایران بود معرفی شدند و بعد به هریک از ارائه دهندگان مقالات یک جلد اطلس خلیج فارس هدیه شد و در نهایت از کلیه دست اندکاران همایش و نیز نماینده انجمن کتابداران ایران(آقای زین العابدینی) تقدیر و تشکر شد. همایش حدود ساعت ۱۷ به کار خود پایان داد ولی عصرانه ای داغ در محوطه چمن سالن سمینار با حضور دانشجویان و اساتید کتابداری برگزار شد و آًقایان زین العابدینی-منصوریان-محمدی-دانش و آل مختار با دانشجویان در زمینه فعالیت در رشته صحبت کردند و خانم پاکدامن نیز به معرفی ادکا و فعالیتهای آن پرداخت. پس از آن دانشجویان هریک صحبتهای خود را نیز بیان کردند و یک جمع سرشار از روحیه و انرژی مثبت تا ساعت هشت شب به بحث ادامه دادند و از صحبتهای یکدیگر استفاده کردند و جمع بندی نهایی براین شد که:بهتر است به جای اینکه تاکید بر اینکه ما برترین هستیم و ما بهترین هستیم یا ما بدترین هستیم به کار خود بپردازیم. این مشکلات بوده و هست. چیزی که اهمیت دارد علاقه و انگیزه ای است که برای کارکردن و تلاش کردن در این حیطه وجود دارد. پس به فکر خود باشیم و وظیفه ای که بر عهده داریم را به بهترین نحو صورت دهیم. نشست صمیمانه در ساعت هشت و سی دقیقه به کار خود پایان داد. در پایان نیز باید خسته نباشیدی به دست اندرکاران همایش گفت که علیرغم مشکلات فراوان بازهم سبب گردهم آمدن کتابداران و تعامل اندیشه های کتابدارانه شدند.

حاشیه ها:

-اساسا ماهیت میکروفن به گونه ای است که افراد را در خود حل می کند و این احساس را در فرد بر نمی انگیزد که شاید زمان محدود باشد!

-برای اولین بار در تاریخ برگزاری همایشهای کتابداری شاهد سوتهای ممتد از نوع پرندگان خوش آواز(بخوانید بلبل) از سوی حضار بودیم که در نوع خود بی نظیر بود!

-جایزه مقاله برتر و پوستر برتر ساعت بود که احتمالا باید عقربه بزرگ و قاب ساعت به مولف اول و عقربه کوچک و ثانیه شمار به مولف می رسید!

-سالن همایش در کورترین نقطه ممکن آنتن دهی بود و تلفنهای همراه از کار افتاده بودند! (البته شاید این مشکل به گوشیهای مدل پایینتر مربوط بوده!) و صندلیهای به گونه ای بود که انسانهای طولانی نمی توانستند راحت چرت بزنند!

-بزرگترین علامت سئوال این همایش حضور یک چهره جدید کتابدارانه بود. همه از یکدیگر میپرسیدند این آقا که توی جلسه هست کیه؟! چقدر جالب و بامزه است! به سهم خود همراهی و ورود این چهره جدید-آقای مغربی- را به همایشها و نشستهای کتابدارانه تبریگ میگوییم. به سپاس از آقای زین العابدینی به خاطر یادآوری این علامت سوال بزرگ!

.... بقیه حاشیه ها با سایر دوستان(بدون سوگیری)!

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٢ خرداد ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم

اولين سمينار علم سنجی در علوم پزشکی

مرکز تحقیقات فناوری اطلاعات در علوم سلامت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با همکاری گروه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی این دانشگاه  اولین همایش ملی علم سنجی در علوم پزشکی را در تاریخ ۱۵ و ۱۶ اسفند ۱۳۸۶ در اصفهان برگزار می کند. مهلت ارسال خلاصه مقالات تا ۲۰ شهریور از طریق آدرس اینترنتی زیر است.

http://www.seminars.mui.ac.ir/itmed

لازم به توضیح است که هنوز این لینک فعال نشده است و به زودی فعال خواهد شد.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۸:٤۱ ‎ق.ظ ; شنبه ۱٢ خرداد ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم

شورای بی شکوه...

شورای کتاب کودک شکوه خود را از دست داد. مطلع شدیم که خانم شکوه آریایی پوراز اعضای فعال شورای کتاب کودک روز سوم خرداد دار فانی را وداع گفته است. این واقعه تلخ را به عموم کتابداران تسلیت عرض می کنیم.

اطلاعات بیشتر: http://www.cbc.ir/fa/news/  و http://isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-933855&Lang=P  

همایش ماهانه انجمن

سبک و سیاق سخنرانی های ماهانه انجمن تغییر کرده و به نظر میرسد که این شیوه مطلوبتر باشد. زیرا هم سخنران به قدر کافی جهت انتقال اطلاعات زمان در اختیار دارد و هم مخاطبان میتوانند برروی موضوع بحث متمرکز شوند و فرصت بیشتری برای پرسش و پاسخ با سخنران خواهند داشت. پس از اولین تجربه تک سخنرانی توسط آقای دکتر منصوریان در همایشهای ماهانه انجمن که دوشنبه هفته ای که رو به اتمام است صورت گرفت و تجربه موفقی هم به نظر میرسید این بار نوبت آقای دکتر کوشاست تا سخنرانی خود را تحت عنوان:

مقايسه استنادهاي آي اس آي و استنادهاي برگرفته از وب: كاربرد وب‌سنجي در مطالعه رويه‌اي ارتباطات علمي

در روز سی خرداد ماه در کتابخانه ملی درساعت شانزده و سی دقیقه ارائه کند. درواقع برای دومین بار است که به طور بحث وب سنجی به صورت فراگیر مطرح می شود. اولین بار این بحث محدودتر و در قالب یک کارگاه بود که توسط آقاق دکتر کوشا در سال ۱۳۸۴ برگزار شد.

باسپاس از آقای داریوش علیمحمدی برای ارسال خبر- اطلاعات کاملتر در سایت:

 http://www.ilisa.ir/framework.jsp?SID=54

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ٢:٤۸ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٩ خرداد ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم

برخورد از نوع خيلی نزديک

رسیده بود بلایی ولی خدا راشکر که به خیر گذشت. ساعتی پیش از طریق آقای رجبی مطلع شدیم که دوست عزیزمان آقای احسان محمدی دچار سانحه تصادف شده و از ناحیه پا مصدوم گردیده و هم اینک در بیمارستان سینا بستری است. گویا ضارب نیز در بازداشت به سر می برد. برای بهبودی احسان عزیزدعا می کنیم و امیدواریم که هرگز شاهد چنین حوادث ناگواری برای کتابداران نباشیم. کتابداران گرامی خواهشمندیم بیشتر مراقب سلامت خود باشید.

فراخوان کمیته انتشارات

دوستان عزيز

کميته انتشارات انجمن ديروز (شنبه 5/3/86) نخستين جلسه داخلی خود را با حضور خانم ها مرادی، صابری و مکتبی و آقای حيدری نژاد در کتابخانه ملی ايران، تشکيل داد. در اين جلسه که با تمرکز بر خبرنامه تشکيل شده بود، در خصوص فرم و محتوای خبرنامه صحبت شد. سپس قرار شد که فهرستی از کارهای در پيش رو تهيه شده و از اعضای انجمن برای انجام آنها دعوت به همکاری شود.

1.     برای اينکه خبرنامه را به لحاظ خبری، که از مهم­ ترين فلسفه های وجودی آن است، تأمين کنيم، نياز به همکاری تمامی عزيزان در شهرهای مختلف داريم. بنابراين خواهشمند است که اخبار و مطالب خوب شهرستانی را از خبرنامه دريغ نفرماييد.

2.       خبرنامه به گزارش های خوب شما از رويدادهای مهم عرصه کتابداری، که در جای جای ايران اتفاق می افتد، نياز دارد.

3.     دوستان و همکارانی که در کتابخانه های محل کار يا تحصيل خود به دوره کامل "نامه انجمن کتابداران ايران" (نشريه خبری انجمن کتابداران پيش از انقلاب"  دسترسی دارند، خواهش می­کنم، به بنده اطلاع بدهند.

4.     همچنين، کميته انتشارات از کسانی که توانايی انجام مصاحبه ها و گفتگوهای خوب با چهره ها و شخصيت های برجسته داشته باشند، دعوت به همکاری می نمايد.

5.     به جز آن، در تمامی زمينه هايی که دوستان احساس کنند حرفی برای گفتن دارند، و البته آن حرف در چارچوب کاری خبرنامه انجمن باشد، لطفاً از ارسال آن به دفتر انجمن دريغ نکنند.

تأکيد بر اين نکته خالی از لطف نيست که به همکاری دوستان ساکن در شهرستان ها بيش از پيش نياز داريم، زيرا هيچ کس بهتر از اين عزيزان نمی تواند اخبار آن شهرستان را منعکس کند.

برای اينکه بدانيم از نعمت همکاری چه کسانی برخوردار خواهيم بود، خواهشمند است مشخصات کامل خود را شامل: نام و نام خانوادگی، سطح تحصيلات (دوستانی که دانشجو هستند، مقطع و نيمسال تحصيلی خود را قيد کنند)، نام دانشگاه يا محل کار، خلاصه کوچکی از علايق و سوابق خود (منظور ما لزومن سوابق علمی مانند تأليف و ترجمه و ... نيست) و از همه مهم تر زمينه ای که علاقه مند به همکاری در آن هستيد را حداکثر تا 15 خرداد 86 به ادرس پست الکترونيکی بنده ارسال بفرماييد.

کميته انتشارات برای دوستانی که به طور مداوم با خبرنامه همکاری کنند، خبرهای خوبی خواهد داشت!

منتظر تماس شما هستيم

 

با احترام

کميته انتشارات

برگرفته از ایمیل خانم مکتبی فرد به گروه بحث الکترونیکی-با سپاس از ایشان

 

 

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ٥:٤٧ ‎ب.ظ ; شنبه ٥ خرداد ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم

ادکا در اهواز

روزگذشته اهواز میزبان ادکایی ها جهت برگزاری کارگاه سازماندهی منابع الکترونیکی در دانشگاه جندیشاپور اهواز بود. در این روز و قبل از برگزاری کارگاه اعضای هیئت مدیره ادکا آقایان بختیاری و جعفری و خانمها پازوکی و پاکدامن هریک جداگانه به معرفی ادکا- تاریخچه-اهداف و فعالیتهای آن تاکنون پرداختند. خانم شهباز دبیر انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه چمران اهواز نیز پس از خوشامدگویی به میهمانان گزارش عملکرد  انجمن علمی این دانشگاه را ارائه کرد. در این مراسم آقای دکتر کوکبی مدیرگروه کتابداری دانشگاه چمران از فعالیتهای دانشجویان کتابداری تقدیر کرد و از تلاشهای خودجوش آنان حمایت نمود. مراسم با پرسش و پاسخ حاضرین از اعضای ادکا به پایان رسید. پیشنهاد آقای بوستانی مبنی بر ارتباط با دانشجویان کتابداری غیرایرانی و خارج از کشور با استقبال ادکا مواجه شد. از ساعت ده نیز کارگاه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی دانشگاه جندیشاپور میزبان دانشجویانی بود که برای حضور درکارگاه سازماندهی منابع الکترونیکی ثبت نام کرده بودند. در این کارگاه که مدرس آن آقای سیدمهدی طاهری از دانشگاه قم بود دانشجویان با نحوه سازماندهی منابع الکترونیکی محلی و نیز ازراه دور و شبکه ای و نیز جزئیات فهرست نویسی منابع الکترونیکی از جمله وبلاگها- وب سایتها و سایر محملهای الکترونیکی آشنا شدند. این کارگاه در ساعت ۱۷ به کار خود پایان داد. به جاست که از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز-گروه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی- که متحمل سختی ها و زحمات فراوان در برگزاری این کارگاه شدند و نیز انجمن علمی دانشجویان گروه کتابداری دانشگاه چمران اهواز و حضور خود ادکایی ها در اهواز تشکر ویژه ای داشته باشیم. تصاویر این کارگاه را به زودی در فوتوبلاگ خواهید دید.

فراخوان مقاله

گروه کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه چمران اهواز به زودی برگزار کننده یک همایش سراسری خواهد بود. این همایش با موضوع کتابخانه ها و اطلاعات در عصر دیجیتال که دربرگیرنده موضوعاتی چون: کتابخانه های آینده- مدیریت اطلاعات-تجهیزات کتابخانه ای-کاربران-منابع دیجیتال و ... خواهد بود. دبیر علمی همایش: آقای دکتر فرج پهلو و دبیر اجرایی آن: آقای عظیمی خواهند بود. این همایش در آبان ماه ۱۳۸۷ برگزار خواهد شد.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۱۱:٢٤ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۸٦
Comments نظرات () لینک دائم