کتابداران فردا

سرقت کتابی

اعضای یک باند کلاهبرداری که با جعل بن کتاب و خریدهای عمده، چندین میلیون تومان از کتابفروشی های رشت کلاهبرداری کرده بودند، راهی زندان شدند. متهمان اصلی پرونده با استفاده از بن جعلی اقدام به خرید کتاب های قدیمی و فروش آنها با قیمت بالاتر می کردند و از این طریق ده ها میلیون تومان کلاهبرداری کردند. بلافاصله موضوع را به پلیس آگاهی گزارش داد. متهمان به صورت گسترده در نقاط مختلف شهر به عنوان خریدار کتاب های دانشگاهی، علمی و تاریخی با پرداخت بن های جعلی اقدام به کلاهبرداری کرده اند. متهمان اعتراف کردند با به دست آوردن یک برگ بن چاپ شده و با استفاده از تجهیزات رایانه یی اقدام به جعل بن ها کرده اند. به نقل از اعتماد سه شنبه، 29 مرداد

1387 نتیجه اخلاقی ماجرا؟!

 

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ٧:٥٩ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۳۱ امرداد ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

کوچ..

گاهی هیچ خبری نیست..گاهی سکوت و رکود و گاهی..خبرها پشت هم می آیند. خوب وبد. شاد و غمگین.اقای دکتر خسروی عزیز..کوچ داماد عزیزتان روحمان را آزرد و لحظات را برما سخت ساخت.مسلما این لحظات برشما سخت تر گذشته است. مصیبت وارده را تسلیت عرض میکنیم. صبور باشید و آرام..

تغییر محل نشست ادکا

نشست دوم ادکا با موضوع همایشهای کتابداری در آیینه نقد که پیش از این قرار بود در کتابخانه حسینیه ارشاد برگزار شود به دلیل پاره ای سوءتفاهمها و عدم حمایت از سوی کتابخانه مزبور در همان ساعت به کتابخانه ملی منتقل شد. این نشست با حضور اساتید و دانشجویان کتابداری و نیز کتابداران گرامی برگزار خواهد شد. زمان ساعت 16 تا 18 و مکان سالن دویست نفری کتابخانه ملی.

پی نوشت: گاهی برخی سوتفاهم ها کار دست آدم می دهد و آنچه که نباید، روی میدهد. امیدواریم که هرگز این سوتفاهم ها هرگز ندهد و با نگرش مثبت به همه چیز، همگی یکدست و یکپارچه کنار یکدیگر و باهم باشیم.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۳:٢۸ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ٢٩ امرداد ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

آینده روشن پژوهش کتابداری

دکتر عبدالرضا نوروزی چاکلی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، در مورد آینده پژوهش در کتابداری ایران بیان داشته است که رشد انتشار مقاله‌های کتابداری و اطلاع‌رسانی ایرانیان در نشریه های موسسه مطالعات علمی مورد قبول بودن نتایج پژوهش‌های حوزه کتابداری و اطلاع رسانی ما را در سطح بین‌الملل نشان می‌دهد. ایشان همچنین عنوان کرد: با استفاده از مطالعات علم سنجی می‌توان نقشه موضوعی علوم را ترسیم کرد و به مطالعه تاریخ علم پرداخت. به علاوه با استفاده از مطالعات علم سنجی می‌توانیم موثرترین سازمان‌ها، نشریات، ‌دانشمندان و کشورها را شناسایی و نقش آن ها را در سیاست‌گذاری‌های کلان لحاظ کنیم. متن کامل خبر در ایبنا

با سپاس از آقای علیمحمدی برای ارسال این خبر

ایرانیان ایفلایی

 مطلع شدیم که از ایران آقایان سید علی اصغر رضوی، عبدالرسول خسروی، و خانمها فرزانه امین‌پور و جیران خوانساری از جمله کارشناسانی هستند که در این همایش مقالات خود را ارائه می‌دهند. عناوین مقالات ایشان به ترتیب، تاثیر کتابخانه و منابع اینترنتی در گسترش دانش جهانی، بررسی کتابخانه بوشهر از عصر باستان تا کنون، ارزیابی منابع انسانی در کتابخانه پزشکی ده دانشگاه دنیا و حافظه سازمانی به عنوان تاثیر متقابل همکاری است. برای این کتابداران آرزوی موفقیت داریم.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۱:۱٦ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٦ امرداد ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

و بالاخره کول نت در ایران

چندین دوره است که کول نت به صورت سالانه در اروپا یا در چین و هند برگزار می شودو علی رغم تمایل زیاد متولیان این همایش به وِیژه خانم کرشمر به برگزاری کول نت در ایران هنوز میزبانی به ایران تعلق نگرفته است و امسال به استناد استقبال جالب و کم نظیر ایرانیان از کول نت ٢٠٠٨ آلمان وابراز امیدواری به میزبانی ایران سرانجام این در گشوده شد. براساس پیامی که از طرف کتابخانه منطقه ای شیراز به گروه بحث مشهد ارسال شده ظاهرا مقرر گردیده است که کول نت ٢٠١١ در ایران و شیراز برگزار شود. امیدواریم که این قضیه قطعی شود و ایران به عنوان کشوری که در سطح خاور میانه حرفهای زیادی برای گفتن داردسهمی از میزبانی کول نت داشته باشد. برگزاری چنین همایشی در ایران میتواند گشاینده درهای ارتباطی بیشتری با دانشمندان کتابداری در سراسرجهان باشد.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٥ امرداد ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

نشست دوم ادکا

پوستر نشست دوم

کمیته گردهمایی ها و نشستهای ادکا اواخر مردادماه دومین نشست خود را برگزار خواهد کرد. موضوع این نشست پیرامون همایشهای دانشجویی است که در این نشست تعدد و تکثر همایشهای دانشجویی مورد بحث قرار می گیرد و امیداست شرکت کنندگان درپایان این نشست به نتایج قابل قبولی درمورد همایشهای دانشجویی دست یابند. پس وعده دیدار در سالن شریعتی کتابخانه حسینیه ارشاد روز سی مردادماه خواهد بود.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۱٢:٢٧ ‎ب.ظ ; شنبه ٥ امرداد ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم