کتابداران فردا

سومین کارگاه آموزشی ادکا

کمیته آموزش ادکا با همکاری انجمن علمی دانشجویی کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان برگزار می کند:

فکر کنیم و بنویسیم:شیوه نگارش و تدوین مقاله علمی

مدرس:دکتر حمیدرضا جمالی مهموئی(دانش آموخته یونیورسیتی کالج لندن، عضو هیات علمی دانشگاه تربیت معلم تهران)

زمان: پنج شنبه دوم آبان ۱۳۸۷

از ساعت ۹ الی ۱۶

مکان:اصفهان، دانشگاه اصفهان

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۸:۱٩ ‎ق.ظ ; دوشنبه ٢٩ مهر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

تازه ها

گزیده مقالات همایش بزرگ ایفلا 2005 که با موضوع کتابخانه ها: سفری برای اکتشاف در نروژ برگزار شده بود، توسط کتابخانه ملی، زیر نظر دکتر خسروی و با ویراستاری سیمین نیازی منتشر شد. در این کتاب، 35 مقاله توسط کتابداران ایرانی ترجمه شده است.

نشریه تخصصی کتابداری در اهواز

مجله تخصصی کتابداری و اطلاع رسانی توسط گروه کتابداری دانشگاه شهید چمران اهواز، مجوز انتشار گرفته و به زودی شماره مهرماه آن منتشر می شود. گروه کتابداری دانشگاه چمران اهواز مدتها درپی دریافت مجوز انتشار نشریه تخصصی بود که امسال به این موفقیت دست یافت.

کتاب جدید در زمینه مدیریت کتابخانه ها

سرانجام کتاب برنامه ریزی و مدیریت راهبردی در کتابخانه ها توسط دکتر عبدالحسین فرج پهلو ترجمه شد. تا مدتها این کتاب به صورت جزوه به دانشجویان دکتری کتابداری اهواز تدریس میشد. به آقای دکتر فرج پهلو خسته نباشید و تبریک می گوییم.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۱:٠٩ ‎ب.ظ ; شنبه ٢٧ مهر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

و حالا جشنواره برترین ها..

 

فراخوان

احتراما به استحضار می رساند ، کمیته گردهمایی های اتحادیه انجمن های علمی – دانشجویی کتابداری و اطلاع رسانی ایران(ادکا) با همکاری دانشگاه علامه طباطبایی (ره) نخستین جشنواره سراسری خود را  تحت عنوان "جشنواره  ملی – دانشجویی برترین های سال کتابداری و اطلاع رسانی ایران " در اواخر بهمن ماه سال 1387 برگزار می نماید.

از کلیه دانشجویان ، انجمن های کتابداری و اطلاع رسانی در تمامی دانشگاه ها ، .... دعوت بعمل می آید تا در این جشنواره شرکت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از این جشنواره اینجا را کلیک نمایید.

با تشکر فراوان

زهرا شاملو

رئیس جشنواره ملی – دانشجویی برترین های سال کتابداری و اطلاع رسانی ایران

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ٤:٤٥ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٢٥ مهر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

آغازی دیگر

روز گذشته سرای اهل قلم میزبان تعداد محدودی دانشجویان کتابداری و اطلاع رسانی ایران برای شرکت در مجمع عمومی ادکای دو بود. در مورد جزئیات و مسائل مطرح شده در این جلسه در وبلاگهای کتابداری ایران دیگر مطالبی حتما از نظرتان خواهد گذشت.روز گذشته پس از نقد و ارزیابی عملکرد ادکا، انتخابات برای گزینش یک عضو هیات مدیره،یک عضو شورای ناظر و دو عضو علی البدل ادکا برگزار شد. اعضای جوان و تازه نفسی پا به ادکا گذاشتند که امیدواریم با درک حس مسولیت در کنار هم بتوانیم در این عرصه به دانشجویان کتابداری و اطلاع رسانی خدمت رسانی کنیم. ورود آقایان همت و عبدخدا و نیز خانمها آبیار و صیدمحمدی را به جمع ادکایی ها خوشامد عرض میکنیم. ضمن اینکه باید از همکاریهای صمیمانه موسسه خانه کتاب و نیز آقایان مطلبی و شجاعی نهایت تشکر را داشته باشیم.

۵٠

وبلاگ دانشجویان کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه الزهرا در مسابقه بانوان برتر وبلاگ نویس از بین ١٠٠ وبلاگ رتبه ۵٠ را به دست آورده و از نویسندگان این وبلاگ دعوت شده تا در مراسم تقدیر از بانوان وبلاگ نویس شرکت کنند و از ایشان تقدیر به عمل آید. این موفقیت بانوانه و کتابدارانه را به این کتابداران پرتلاش تبریک عرض میکنیم.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ٤:٠۸ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

پاییزانه های نیمه مهر

شماره ١٩ نشریه اطلاع شناسی منتشر شد. مقالات این شماره به جغرافیای سیاسی اطلاعات مرتبط است.

مجمع عمومی ادکا

اولین مجمع عمومی ادکای دو فردا برگزار می شود. ارزیابی عملکرد شش ماهه نخست و نیز انتخابات برای تعیین اعضای علی البدل نیز فردا انجام خواهد شد. امیداست که ادکا درشش ماهه دوم بتواند انتظارات دانشجویان را بهتر برآورده سازد.

همگرایی: کو؟ کجاست؟

  • مسابقه  ١٠١ و گزینش دانشجوی نمونه آنهم در شرایطی که ادکا در حال انتخاب دانشجوی برتر- پایان نامه برتر و انجمن علمی برتر است نتیجه همگرایی است یا واگرایی؟! این وسط انجمن کتابداری ایران هم که به باد فراموشی سپرده شده. خدا میداند. شاید هم نتیجه همگرایی خواندن شعر معروف هرکسی کارخودش بارخودش و الی آخر بوده است آنهم به طور گروهی..

همایش مهرماه انجمن
فراموش نکنیم که همایش انجمن روز ٢۴ مهر در کتابخانه ملی برگزار می شود. سایت انجمن را دریابید.

کارگاه مهرماه ادکا

و مجددا یادمان نرود که در اوائل آبان ماه کارگاه ادکا که سومین کارگاه این اتحادیه است در دانشگاه اصفهان و با همکاری صمیمانه گروه کتابداری این دانشگاه برگزار می شود. 

این دو نفر

بالاخره بعد از کش و قوس فراوان از اهواز خبر رسیده که بعد از پذیرش آقایان زوارقی و سیدمهدی حسینی در دانشگاههای تهران و مشهد و انصراف آنها از پذیرش در دانشگاه چمران اهواز دو نفر دیگر به جمع پذیرفته شدگان دوره دکتری اضافه شدند: آقای صالح رحیمی و خانم پشوتنی زاده.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱٦ مهر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

همایش "معرفی کتابخانه دیجیتال نوسا و مدیریت منابع الکترونیک"

شرکت نرم افزار و سخت افزار ایران (نوسا) به دنبال آماده شدن "سیستم کتابخانه دیجیتال سیمرغ"، با هدف معرفی امکانات و چگونگی تعامل این نرم افزار با "سیستم نگهداری منابع الکترونیک نوسا" در نیمه دوم آذر ماه همایشی تحت عنوان "معرفی کتابخانه دیجیتال نوسا و مدیریت منابع الکترونیک" برگزار می نماید.
علاقمندان به شرکت در این همایش می توانند از طریق پست الکترونیک seminar1387@nosa.com با شرکت نوسا تماس حاصل نمایند.

محل برگزاری : تهران - مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما - سالن خواجه نصیر

تاریخ برگزاری : دوشنبه 18 آذر ماه

با سپاس از آقای بابک جعفرزاده

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۱:٤۸ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٤ مهر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

مجمع عمومی ادکا

ادکای دو، نخستین مجمع عمومی خود رادر روز 17 مهرماه برگزار خواهد کرد. حتما برای کسب اطلاعات بیشتر وبلاگ ادکا را ببینید.

حالا پادکست داریم

بالاخره کتابدارها هم صاحب پادکست شدند. از طریق نشانی زیر به پادکست کتابداران دسترسی پیدا کنید. با سپاس از خانم پاکدامن برای تهیه نخستین پادکست کتابداران ایرانی

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ٥:٤٩ ‎ب.ظ ; شنبه ٦ مهر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم

پاییزانه اهواز

و باز رسیدیم به اهواز. و باز باد گرم شرجی و تجدید خاطرات تلخ و شیرین گذشته. شاید اهواز تنها شهری باشد که رنگ پاییز را هرگز نمی بیندو هیچوقت نمیشود تا لذت شنیدن صدای خش خش برگها را در پاییزانه اش ببرید. همان اتاق و همان میز و همان وایت برد دست نخورده. دفاع از پروپوزال باعث شد تا دوباره اتاق بدون پنکه را تجربه کنیم. امروز هم جلسه دفاعیه یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه چمران برگزار شد. آقای مختارپور. ایشان روی کتابخانه های حوزه های علمیه استان خوزستان کردند. رساله ایشان با درجه عالی پذیرفته شد. شنبه هفته ای که امروز تمام می شود نیز آقای شمس از رساله خود دفاع کرد که ایشان هم نمره عالی گرفت. به هرحال در دانشکده هنوز همه چیز زنده است و دست نخورده باقی مانده. البته به جزتغییر دکوراسیون کتابخانه و کولرهای جدید.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۳:٥٢ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۸٧
Comments نظرات () لینک دائم