کتابداران فردا

همایش بزرگ آرشیو

برگزاری همایش آرشیوی که در سال ١٣٨۶ در دانشگاه الزهرا به وقوع پیوست نقطه عطفی بود بر غبارروبی از این حوزه تقریبا مهجور مانده و فراموش شده. به نظر میرسد که این حوزه کم کم دارد رسانه ای می شود و جان تازه ای می گیرد. به خصوص با همایشی که در نیمه دوم اردیبهشت ماه در سازمان اسناد ملی ایران برگزار می شود. نتایج نهایی ارزیابی مقالات این همایش اعلام شده است و از طریق این لینک قابل مشاهده است. امیداست که همه ساله شاهد برگزاری همایشها و نشستهای ملی در حوزه آرشیو باشیم. برای برگزارکنندگان این همایش آرزوی توفیق داریم.

مجله ای از خطه جنوب

سالهای سال بود که اگر قرار بود مقاله ای از گروه کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه چمران در مجله دانشکده منتشر شود باید آنقدر زمان صرف می شد تا نوبت به ویژه نامه این گروه می رسید و بعد مقاله منتشر می شد و مولفان باید مدتها در انتظار انتشار مقاله خود می ماندند. اما..بالاخره پی گیریهای گروه نتیجه داد و گروه کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه چمران موفق شد نشریه ای با درجه علمی پژوهشی و به صورت مستقل در عرصه کتابداری و اطلاع رسانی داشته باشد. نام این مجله جدید و تازه وارد مطالعات کتابداری و علم اطلاعات است. این موفقیت را به گروه کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه چمران اهواز تبریک گفته و خرسندیم که این بار مجله ای از خطه جنوب در عرصه کتابداری و اطلاع رسانی خودنمایی می کند.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ٥:٤٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۳٠ فروردین ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

جلسه نقد و بررسی کتابشناسی ایران شناسی و اسلام شناسی

استاد گرامی/ همکار ارجمند

 

با سلام و احترام

به­استحضار می­رساند نشستی به­منظور نقد و بررسی «کتابشناسی ایران­شناسی و  اسلام­شناسی» در روز دوشنبه مورخ 24/01/88 از ساعت 16:30 الی 18:30در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار خواهد شد. ضمن دعوت از شما برای شرکت در نشست، خواهشمند است دستور مقتضی به منظور اطلاع­رسانی به همکاران و دانشجویان صادر فرمایید.

حاضران نشست:

پوری سلطانی

دکتر ناهید بنی­اقبال

کامران فانی

دکتر علی­اشرف صادقی

دکتر نورالله مرادی (دبیر نشست)

مکان: خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک 10

برگرفته از ایمیل آقای علیپور حافظی

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ٢:٠۳ ‎ب.ظ ; دوشنبه ٢٤ فروردین ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم

رقصی در این میانه بماناد تا بهار...

بهاری دیگر آغاز شد. بهاری با باران پربرکت. یک بهار سرسبز نوید سالی سرشار از تلاش و شادی را دارد. سال نو بر همه شما دوستان عزیز مبارک. سالی سرشار از نشاط و سلامتی و موفقیت داشته باشید.

یادی از یک فرزانه

نیمه فروردین یادآور خبرتلخی است. خبر تلخی که نیمه فروردین ١٣٨٣ همه را شوکه کرد. فرزانه فرزین یادت گرامی و لبخندهایت ماندگار...

جلسه مجمع عمومی ادکا

مجمع عمومی و انتخابات ادکا که قرار بود اسفندماه سال گذشته برگزار شود به روز نهم اردیبهشت ماه ١٣٨٨ منتقل شد. این جلسه در ایرانداک برگزار خواهد شد. از کلیه دانشجویان تقاضا می شود در این جلسه جهت تعیین هیات مدیره جدید ادکا حضور داشته باشند.

 

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ٥:۱٥ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم