کتابداران فردا

پاییزانه

 

سرانجام با تلاش اساتید گرانمایه گروه کتابداری دانشگاه شهید چمران اهواز به خصوص آقای دکتر فرج پهلو نخستین شماره از مجله مطالعات کتابداری و علم اطلاعات پا به عرصه وجود گذاشت. این موفقیت را به این استادان فعال دانشگاه شهید چمران تبریک عرض میکنیم و امیدواریم که غیر از سایه شان این مجله نیز مستدام باشد.

از مهر 65 تا مهر 88

شهریور ماه ٢٣ سال پیش در بازار تجریش کیف مدرسه ای برایمان خریدند که نشان می داد باید پاییز امسال روانه مدرسه شویم. بی صبرانه منتظر بودیم تا کلاسها شروع شود و با این کیف که حروف الفبا روی ‌آن درج بود به مدرسه برویم. روز موعود رسید و اولین کلاس درس مدرسه آغاز شد. دفتر سفیدرنگی که جلد سفتی داشت دفتر محبوب ما بود. که برایمان خریده بودند. آموزش الفبا شروع شد. اولین حرفی که روی تخته سیاه که آن موقع کمی درب و داغان بود نوشتیم حرف ج بود. آنهم به سختی! آن وقت بود که فهمیدیم راست دست هستیم! برخلاف خیلی از سال اولی ها بی تابی و گریه نمی کردیم شاید دلیلش این بود که مادرمان در همان مدرسه معلم کلاس سوم دبستان بودند و یقین داشتیم کلاس طبقه بالا هستند و تنها نیستیم در مدرسه! اولین دیکته عمرمان را شدیم 17!! چه روزهایی...زیر بمباران درس خواندن و مدرسه رفتن. گریه های یواشکی برای اینکه یک مساله ریاضی حل نمیشد...


آن سالها گذشت و گذشت. مهرهای زیادی سپری شد. تا رسیدیم به اول مهر 1388. روز اول مهر با دانشجویان کارشناسی ارشد کلاس نمایه سازی و چکیده نویسی داشتیم. در راه که می رفتیم تا به کتابخانه ملی برسیم این خاطرات 23 ساله ناگهان تداعی شد. سختی ها و شیرینی های دوران تحصیل که هنوز هم ادامه دارد همیشه در خاطر آدمیزاد می ماند. آمدیم کتابخانه ملی. آقای دکتر خسروی در دفتر کار آقای دکتر نجفی بودیم. گپی با هم زدیم! تعجب کردیم که چطور دانشجویان روز اول مهر همه آمده اند کلاس که البته خیلی جای خوشحالی داشت. صحبتهایمان تمام شد و رفتیم تا سر یک کلاس دیگر برویم! از نوعی دیگر. از نوع مهر 88.. سال تحصیلی بر همه پیروان راه علم مبارک باشد.

نویسنده : Amir Reza Asnafi : ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۸۸
Comments نظرات () لینک دائم