بيگانه ای درشهر

جردن نامی از ونکوور کانادا روی وبلاگهای ایرانی درحال انجام یک پژوهش است. اساس پژوهش او البته درباره به کار گیری فناوریها و رسانه های نوین در خاورمیانه است. پرسشنامه ای هم به دو زبان فارسی و انگلیسی طراحی کرده که در نوع خودش جالب است. شاید یک ایرانی هم به او در کارش کمک میکند. عنوان کارش هم پروژه پژوهش وبلاگ ایرانی است. روزگاری دانشمندان شرق شناس وجود داشتند و حالا وبلاگ نویس شرقی شناس هم به آنها اضافه شد؟!
با سپاس از خانم مريم در وبلاگ گروهی کتابداران ايرانی

کتابخانه يا دشمن ملت؟!

يکی از شهرداران يکی از کلانشهرهای کشور در اظهار نظری بی سابقه گفته: اين ۵/ درصدی که شهرداری بايد برای کتابخانه های عمومی هزينه کند و بودجه تعيين نمايد حق مردم را ضايع می کند. از فحوای کلام چنين برمی آيد که به قول يکی از دوستان که از يکی ديگر نقل قول ميکرد:((ما منطق پنطق سرمان نمی شود کتابخانه را تعطيلش کنيد))... نکته: بازهم ؟!!
فراخوان مقاله
بيست و هشتمين کنفرانس اروپايی درزمينه بازيابی اطلاعات در روزهای ۱۰-۱۲آوريل ۲۰۰۶ درلندن برگزار خواهد شد. آخرين فرصت برای ارسال مقالات روز ۲۱ نوامبر ۲۰۰۵ می باشد. اين همايش به صورت سالانه از سال ۱۹۷۸ تاکنون در حال برگزاری است.
عالیجناب ...
شنيده ها حاکی از آن است که دکترع. رئيس کتابخانه م.ش دست به اقدام جديدی زده است. وی طی نامه ای که به مديران گروههای يکي از دانشگاههای آزاد فرستاده اشاره داشته که ميتوانيد برای ششماه تا يکسال از خدمات اين کتابخانه استفاده کنيد به اين شرط که ۲۵هزار تومان حق عضويت پرداخت کنيد. کتابها هم قابل امانت دادن نيستند و در محل کتابخانه بايد استفاده شوند. استفاده از اينترنت هم دارای هزينه می باشد. در صورت ايجاد سروصدا در محيط کتابخانه حق عضويت آنها لغو خواهد شد. نکته:؟!
شبه پورتال
صفحات جديد گوگل به کاربران امکان می دهد سايتهای محبوب و منابع اطلاعاتی دلخواه را در يک فضای واحد گردآوری کنند. ياهو و مايکروسافت از قبل به کاربران اين امکان را می دادند تا اخبار، وضعيت آب و هوا، تحولات بازار سرمايه، ايميل و وبلاگهای دلخواهشان را در يک صفحه ببينند. اما اين سايت اصرار دارد که بگويد گوگل پورتال نيست، بلکه ابزاری برای شخصی سازی کار با اينترنت است. کارشناسان عقيده دارند پورتالها "چسبنده" هستند و کاربران را برای مدتهای طولانی در يک صفحه نگه می دارند. مدير اجرايی گوگل تاکيد کرد: "."گوگل قول داده که اين الگوی کلاسيک تغيير نخواهد کرد و کاربران قادر خواهند بود بين صفحات شخصی و صفحه سنتی اين سايت تردد کنند. بی بی سی

/ 0 نظر / 91 بازدید