پاکسازی کارگاه

روزگذشته کارگاه کتابداری دانشگاه چمران اهواز شاهد یک اقدام ازپیش برنامه ریزی شده و البته انقلابی بود! در این طرح که جهت پاکسازی کارگاه صورت گرفت به سرپرستی خانم مکتبی فرد و موافقت دکتر کوکبی و طبق بررسی های صورت گرفته توسط آقایان عظیمی و دکتر معرف زاده درباره موجودی کارگاه کتابداری و نیز با کمک تنی چند از دانشجویان ورودی ۸۴ و ۸۵ کارگاه به طور از منابع اضافه و اشغال کننده فضا وجین و عاری شد و کتابهای کودک در این کارگاه نظم و ترتیب به خود گرفت و به قول معروف روآمد. این کار حدود ۵ ساعت به طول انجامید و بعدازمدتها کارگاه کتابداری نفس کشید. به هرحال تا کسی خاک کتاب نخورد نمی تواند درعرصه کتابداری یا علم اطلاعات حرفی برای گفتن داشته باشد. تصاویر مربوط به این رویداد تاریخی به زودی در فوتوبلاگ کتابداری درج خواهد شد.

از عجایب

چهارشنبه شب هنگام مرور کانالهای تلویزیون داخله به ناگاه روی شبکه اول متوقف شدیم. توران میرهادی؟ واقعا؟ شبکه اول چهارشنبه در برنامه مجله فرهنگی و علمی(یاهنری) برنامه ای را به خانم میرهادی اختصاص داده بود. وی پس از ارائه یک بیوگرافی از زندگی خود به معرفی شورای کتاب کودک و فعالیتهای آن پرداخت و در ادامه از فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و نحوه نگارش مقاله برای این فرهنگنامه سخن به میان آورد. آن شب اغلب دوستان کتابدار را خبرکردیم که چه نشسته اید شبکه اول را دریابید! این برنامه فقط بیست دقیقه بود و پیام کوتاه به برخی دوستان- بعداز پایان برنامه رسید! ولی در هرصورت کار شبکه اول جالب و در نوع خود جالب بود. منتظریم تا کتابداران بیشتری از طریق این رسانه مصور شوند و ما هم لذت آن راببریم!

همایش  ماهانه را دریابید

روز دوشنبه هفت خرداد از ساعت ۱۶ در کتابخانه ملی سخنرانی دکتر منصوریان درباره وب پیدایی و پنهانی وب برگزار می شود. همایش ماهانه انجمن را فراموش نکنید.

/ 0 نظر / 63 بازدید