حکم برای رئيس

رئیس جدید دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه چمران انتخاب شد. صبح امروز طی جلسه معارفه-دکتر خجسته مهر رئیس پیشین- جای خود را به آقای دکتر کوکبی از گروه کتابداری داد. دکتر کوکبی با حفظ سمت مدیر گروهی به ریاست دانشکده رسید.

نامه وارده از ماهنامه خبری شورای کتاب کودک

....اینجا با چهل هزار عنوان کتاب کودک در سال و ظاهرا آخرین نسل بچه هایی که کتاب در دست می گیرند، در حالی که به سوی دنیای دیجیتالی می رویم که هنوز جشنواره کتاب کودک کتابخانه کنگره در سال گذشته به عنوان رویدادی فوق العاده برگزار شد.

...قرار بود یکی از بخشهای جدید دانشگاه کالیفرنیا، که در دهه 1990 افتتاح شد، نخستین محوطه بدون کتابخانه در جهان باشد و معماران آن را بدون کتابخانه ساختند، اما در اواسط دهه 1990 ناچار به ترسیم نقشه، خاکبرداری و ساخت کتابخانه شدند. البته نام آنجا را چیز دیگری گذاشتند تا آبروی دست اندرکاران نرود...

دوستدار شما جیم

با سپاس از خانم مکتبی فرد

 آخرین ماهانه اهواز

آخرین همایش ماهانه انجمن کتابداران شاخه خوزستان یکشنبه هفته گذشته(27 خردادماه)، با حضور آقای دکتر رضایی شریف آبادی، رئیس سازمان اسناد ملی ایران در تالار دکتر پاک سرشت دانشگاه چمران برگزار گردید. دکتر رضایی در این نشست، در زمینه اهداف، ضرورتها و تجربیات در آرشیو سخنرانی کرد. وی درباره ماموریتهای اصلی آرشیوها گفت: به طور کلی آرشیو دارای دو وظیفه عمده است: حفظ و نگهداری اسناد که بخشی از حافظه ملی هر کشوری است و و نیز اطلاع­رسانی در زمینه اسناد آرشیوی. وی پس از آن درباره همایشهای CITRA و ICA که محوریت هردو در زمینه تصمیم­گیری در مورد آرشیوهاست و نیز سفر به استرالیا و دیداری که از آرشیو ملی آن کشور داشت صحبت کردو و درنهایت راجع به گرایش آرشیو در مقطع کارشناسی ارشد و دروسی که باید در این زمینه ارائه شوند بحث نمود.

 سپس خانم سالمی، آرشیویست کتابخانه سازمان برق، در زمینه مشکلات آرشیوها و آرشیویستها صحبت نمود. پس از ایشان، آقای رستمی، دانشجوی کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع رسانی مقاله مشترک خود  با دکتر معرف زاده و آقای نصرتی پیرامون وضعیت کتابخانه های تخصصی اهواز ارائه نمود. پس از ارائه سخنرانیها یک پنل با حضور دکتر فرج پهلو-دکتر کوکبی-دکتر رضایی شریف آبادی- دکتر معرف زاده و خانم سالمی برگزار گردید و حضار نیز سئوالات خود را مطرح نمودند. این آخرین همایش ماهانه انجمن پیش از تعطیلات تابستان در ساعت 13 به کار خود پایان داد.

/ 0 نظر / 100 بازدید