دفاع وبلاگی ديگر

امروز ساعت یازده در دانشگاه آزاد تهران-واحد علوم تحقیقات- خانم نیکخواه دانشجوی کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع رسانی از رساله خود دفاع کرد. موضوع رساله ایشان تحلیل محتوای وبلاگهای کتابداری و اطلاع رسانی فارسی بود. ايشان با استفاده از راهنماي موضوعي ليزا به تحليل محتواي ۱۱۶ وبلاگ كتابداري فارسي پرداخته بودند. رساله ایشان با درجه عالی و نمره ۵/۱۹ پذیرش شد. به خانم نیکخواه تبریک می گوییم و برایشان آرزوی توفیق داریم.

در حاشیه: انتظار می رفت جلسه دفاعیه بیشتر از اینها طول بکشد. ولی با کمال تعجب دیدیم که ساعت ۳۶/۱۱ که به جلسه رسیدیم حضار پشت در تالار در انتظار اعلام نمره بودند. به نظر می رسید که با داوری و پرسش و پاسخ جلسه دفاعیه باید تا دوازده و نیم به طول می انجامید. به هرحال بگذریم...!(بدون سوگيري)

جمعه کارگاه و نقدانه

روز گذشته کتابداران در کارگاه روش تحقیق کیفی شرکت کردند و با اشتیاقی که مدرسان کارگاه در ارائه اطلاعات روزآمد در این زمینه از خود نشان دادند روز موفق و مفيدي را پشت سر گذاشتند. در اين روز حاضرين در كارگاه با انواع روشهاي كيفي تحقيق و به خصوص گراندد تئوري آشنا شدند. در مجموع اين كارگاه از سطح كيفي خوبي برخوردار بود. گزارش مصور خانم مرادي را ميتوانيد در فوتوبلاگ كتابداري ايران مشاهده كنيد. ازآقاي زين العابديني به خاطر زحماتي كه براي برگزاري اين كارگاه كشيدند و نيز از مدرسين كارگاه آقايان دكتر افشار و دكتر منصوريان بي نهايت سپاسگزاريم.

مطلب ديگر اينكه فردا يكشنبه در سراي اهل قلم جلسه نقد و بررسي اصطلاحنامه علوم اسلامي با پشتيباني نشريه كتاب ماه كليات برگزار مي شود. .اعضای نشست محمد هادي يعقوب نژاد (سرويراستار اصطلاحنامه علوم اسلامي)، دكتر عباس حري(مشاور علمي اصطلاحنامه علوم اسلامي)، دكتر مازيار امير حسيني(منتقد)، فاطمه رهادوست(منتقد)، و ملوك السادات حسيني بهشتي( منتقد) هستند. با سپاس از آقاي عليپور حافظي و خانم مرادي.

اطلاعات بيشتر....

/ 0 نظر / 74 بازدید