کتابدارانه ها

ما را در اين زمانه چه کاری است با بهار؟

برای چهارمين سال پياپی نمی توانيم برويم نمايشگاه. خبرهای نمايشگاه را از شما می خواهيم.

افتخاری ديگر برای ادبيات کودکان ايران

با به رسميت شناخته شدن موسسه‌ي پژوهشي تاريخ ادبيات كودكان ايران از سوي هيات داوران جايزه‌ي آستريد ليندگري، اين موسسه هم از اين پس مسئوليت معرفي نامزدهاي ايراني اين جايزه را برعهده خواهد داشت. هيات داوران جايزه‌ي آستريد ليندگري طي نامه‌اي موسسه‌ي پژوهشي تاريخ ادبيات كودكان را به عنوان Nominated يا سازمان نامزد كننده‌ي كانديداهاي اين جايزه به رسميت شناخت. در اين نامه كه از سوي داوران جايزه‌ي آستريد ليندگري سوئد، تقديم شده است تصريح شده، تا موسسه‌ي پژوهشي تاريخ ادبيات كودك كانديد يا كانديدهاي خود را براي دريافت جايزه‌ي آستريد ليندگري سال 2007 معرفي كند. پيش از اين در ايران دو سازمان شوراي كتاب كودك و كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان از چنين امتيازي برخوردار بودند. منبع:

کتابهای لاتين نمايشگاه کتاب تهران

آقای خسروی زحمت کشيده اند و ليست کتابهای لاتين نمايشگاه را در وبلاگ خود آورده اند از ايشان ممنونيم.

فراخوان کتابدارانه

همانطور که مطلعید مدتهاست کتابداران ایرانی بنادارند یک خبرگزاری مستقل در حیطه کتابداری و اطلاع رسانی و کتابخانه ها برای خود داشته باشند و دیگر اخبار مربوط به کتابداری-کتابخانه ها و موارد مرتبط را از منابع پراکنده دریافت نکنند. به همین دلیل به هم اندیشی شما نیازمندیم. از کلیه علاقه مندانی که تمایل به فعالیت در این خبرگزاری دارند و مایلند در زمینه نحوه تاسیس آن و اصولی که باید اجرا کند و نحوه اداره آن حضور چشمگیر داشته باشند تقاضا می شود آمادگی خود را اعلام کنند تا یک جلسه هماهنگی نسبت به تاسیس این خبرگزاری اقدام شود. از آقای حسینی به دلیل پی گیریهای مستمر در مورد نحوه تاسیس خبرگزاری بی نهایت ممنونیم. منتظر پیامهای شما هستیم.

همايش ماهانه کتابداران خوزستان

انجمن کتابداران خوزستان نخستين همايش ماهانه خود را در سال جديد برگزار کرد. اين همايش به خدمات ويژه کتابخانه ها به معولان اختصاص داشت و دکتر بيگدلی-خانم زارع و خانم مکتبی در آن به سخنرانی پرداختند. جزنيات بيشتر در وبلاگ اين انجمن.

برخی تصاوير مربوط به همايش سازمان مديريت در شيراز

با کليک بر لينکهای زير می توانيد به برخی از تصاوير همايش شيراز که در فروردين ماه برگزار شد دسترسی داشته باشيد. با سپاس از دکتر کوکبی و آقای زين العابدينی.

http://i3.tinypic.com/wqzlp4.jpg

http://i3.tinypic.com/wr0214.jpg

http://i3.tinypic.com/wr02vs.jpg

http://i3.tinypic.com/wr05f7.jpg

http://i3.tinypic.com/wr0ubk.jpg

http://i3.tinypic.com/wr0x9s.jpg

/ 0 نظر / 91 بازدید