کتابدارانه ها

آخرين خبرهاي آزمون دكتراي كتابداري

شنيده ها حاكي از آن است كه در هفته جاري، نتايج اوليه آزمون دكتراي كتابداري و اطلاع رساني دانشگاه شيراز اعلام خواهد شد. گفته مي شود كه در اين هفته اسامي افراد واجد شرايط براي حضور در مرحله مصاحبه علمي اعلام مي گردد. گويا تنها برگه هاي 18 نفر از افرادي كه در آزمون تخصصي شركت كرده اند تصحيح شده و بر طبق آن نفرات برگزيده اوليه اعلام مي شوند. در نهايت از ميان مصاحبه شوندگان دو نفر براي حضور در مقطع دكتراي كتابداري دانشگاه شيراز برگزيده خواهد شد و نفر سوم از سهميه مربيان استفاده خواهد كرد.

این ((سمت))

سازمان مطالعه و تدوین کتب درسی دانشگاهی که اختصارا سمت نامیده می شود اقدام به راه اندازی وبلاگ ویژه این سازمان نموده که کتابهای هررشته را که توسط این ناشر منتشر می شوند معرفی میکند. نشانی این وبلاگ به این شرح است:

 http://samtacir.blogfa.com/

افزایش ساعات کار کتابخانه ملی

 به منظور رفاه حال مراجعين به ساختمان كتابخانه ملي وسايل نقليه عمومي و رايگان كتابخانه ملي به صورت مداوم تا ساعت 15/21 نسبت به انتقال مراجعين از محل ايستگاه مترو ميرداماد( مراقب باشید زیر پایتان خالی نشود!) به محل ساختمان كتابخانه ملي فعاليت مي‌كنند كه در صورت افزايش زمان سرويس دهي از طرف شركت راه آهن شهري تهران و حومه (مترو) زمان فعاليت كتابخانه و سرويس‌هاي عمومي آن نيز افزايش خواهد يافت. ظاهرا تا پيش از اين ساعات كار تالارهاي مطالعه كتابخانه ملي در روزهاي شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الي 8 شب و روزهاي پنج‌شنبه و جمعه از ساعت 8 صبح الي 4 بعدازظهر بود. جزئیات بیشتر در میراث فرهنگی: http://www.chn.ir/news/?section=4&id=5826

پاسخ ((رئیس خیلی بزرگ))!

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به نامه دبيرکل نهاد کتابخانه هاي عمومي درباره اوقات فراغت پاسخ داد.مديران استاني نهاد کتابخانه هاي عمومي چندي پيش درباره برنامه ريزي اوقات فراغت توسط کتابخانه هاي عمومي کشور پرسش هايي را مطرح کردند که اين پرسش ها در قالب نامه اي از سوي دبيرکل نهاد کتابخانه هاي عمومي به وزير ارشاد ارسال شد. وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در گفتگوي خود با ملک احمدي تاکيد کرده است که پيرو مباحث هيات امناي نهاد کتابخانه هاي عمومي در اين خصوص، برنامه ريزي براي گذران اوقات فراغت به عهده انجمن کتابخانه هاي عمومي شهر، شهرستان يا استان مربوطه است.

نکته: اوقات فراغت.....پر........می کنیم.....

بازهم میراث فرهنگی:http://www.chn.ir/news/?section=4&id=5817

 

/ 0 نظر / 67 بازدید