کتابدارانه ها

سمت جدید

شنیده ها گویای آن است که دکتر فرج پهلو دبیر کمیته ارتقای اعضای هیات علمی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه چمران اهواز شده است.

جلسه معارفه

بعد از ظهر امروز در تالار دکتر پاک سرشت جلسه معارفه دانشجویان کتابداری و اطلاع رسانی با حضور اساتید و دانشجویان به وسیله انجمن علمی دانشجویی کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه چمران اهواز برگزار شد. در این جلسه اعضای هیات علمی گروه به معرفی خودو تخصص خود پرداختند. سپس انجمن علمی دانشجویی کمیته های خود را معرفی کردو هر یک از مسئولان کمیته ها مسئولیتهای خود را تشریح نمودند. در پایان هم جلسه پرسش و پاسخ با حضور اساتید گروه برگزار شد و اساتید به سئوالات مطرح شده از سوی دانشجویان پاسخ دادند. جلسه در ساعت شش و سی دقیقه بعد ازظهر به کار خود پایان داد.

 نیمه حاشیه ای:

فکر میکنید اولین سئوالی که پرسیده شد چه بود؟!

http://i11.tinypic.com/4cwx1qe.jpg

یک عصرانه بارانی

نخستین عصرانه کتابدارانه اهواز پنج شنبه گذشته برگزار شد. قرار بود که این نخستین عصرانه در بوستان رضا واقع در کیانپارس برگزار شود ولی بارندگی ناگهانی باعث شد تا در منزلگاه آرام و ایمن خانم مکتبی دور هم بنشینیم و از هر دری در حیطه کتابداری و اطلاع رسانی سخن بگوییم. در این جلسه آقای دکتر فرج پهلو درباره همایش مدیریت کیفیت که در تهران برگزار شد( شش سیگما) صحبت نمود و  به تشریح مباحث مطرح شده در این همایش پرداخت. بعد از ایشان آقای زین العابدینی درباره همایش زنان-اینترنت و هزاره سوم که در آن شرکت کرده بود و نیز همایشی که در آبادان در زمینه نقش اطلاع رسانی در سلامت قرار است برگزار شود صحبت کرد و درباره نکات کلیدی مطرح شده در این همایش مطالبی را مطرح کرد. گفتگوها چرخید تا رسید به بحث انجمن کتابداران خوزستان و برنامه های آتی آن. اینکه به زودی دفتری به انجمن در دبیرخانه هیات امنای کتابخانه های عمومی خوزستان تعلق می گیرد و انجمن نیز کم کم باید همایشها و فعالیتها را از دانشگاه به کتابخانه های اهواز و شهرستانهای همجوار بکشاند.

آقای حیدری درباره اینکه باید چه کارهایی در کتابداری صورت گیرد و نیاز و عدم نیاز به برخی زمینه ها در کتابداری اشاره کرد که یکی از آنها ادبیات کودکان بود. از سوی دیگر خانم مکتبی درباره اینکه اساسا کودکان و نوجوانان ارکان اساسی پیشرفت جامعه هستند و باید به علاقه مندی آنها به مطالعه کوشید و اینکه اساسا این زمینه ادبیات کودکان نیست و مواد مربوط به کودکان و چگونگی خدمت رسانی به آنهاست بحث نمود. دکتر معرف زاده و دکتر فرج پهلو در تایید این مطالب بحثهایی را مطرح نمودند. توجه به فرهنگ مطالعه و ریشه دارکردن آن از کودکی- توجه به زمینه های موجود در کتابداری که هنوز درباره آنها به اندازه کافی کار نشده از دیگر مطالبی بود که در این نشست مطرح شد. در این نشست که در ساعت ۲۱ به کار خود پایان داد مقرر شد که به طور هفتگی دوشنبه ها در محوطه دانشگاه این عصرانه ها برگزار شود تا همه دانشجویان بتوانند در آن شرکت کنند و از تبادل ایده با هم استفاده نمایند. بازهم از خانم مکتبی به خاطر مهمانوازی و پذیرایی گرمشان سپاسگزاریم.

حاضرین در جلسه: دکتر معرف زاده-دکتر فرج پهلو-آقای زین العابدینی- حیدری-نصرتی- رستمی- خانم مکتبی.  از آقای زین العابدینی به خاطر تصاویر ممنونیم.

http://i11.tinypic.com/2ql7tyr.jpg

http://i11.tinypic.com/35c042c.jpg

http://i11.tinypic.com/30aeyl4.jpg

http://i11.tinypic.com/359mvwx.jpg

همایش یک روزه: به زودی

همزمان با هفته کتاب یک همایش یکروزه در آبادان برگزار خواهد شد. اطلاعات کامل مربوط به همایش به شرح زیر است:

نقش کتابداری و اطلاعرسانی در ارتقاء سلامت

سخنرانان:

استاد نوشآفرین انصاری

دکتر مرتضی کوکبی

محسن حاجیزینالعابدینی

به همراه گزارشی از "برنامه کتابخوانی برای کودکان بستری در بیمارستانها"

زمان: 30 آبانماه 1385 9 تا 17

مکان: آبادان بیمارستان طالقانی سالن آمفی تئاتر

برگزار کننده: دانشکده بینالمللی پرستاری آبادان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی جندیشاپور اهواز

از علاقهمندان به شرکت در همایش خواهشمند است به منظور برنامهریزی بهتر برای برگزاری همایش با دبیرخانه همایش همکاری نموده و تا تاریخ 23/8/1385 آمادگی خود را برای شرکت در همایش به صورتهای زیر اعلام دارند:

تلفن:

نمابر:

پست الکترونیکی:

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر لطفا با دبیرخانه همایش تماس بگیرید.

/ 0 نظر / 66 بازدید