غيبت طولانی و غيره

هک شدن و مشکل به هم زدن سايت پرشين بلاگ همه برنامه های مارا به هم ريخت. هفته ای که درپيش روی ماست هفته پژوهش است. دراين هفته دردانشگاه چمران اهواز همايشهايی برگزارميشود.ازجمله گروه کتابداری و اطلاع رسانی هم حضورفعال دارد. اگرمشکلی پيش نيامد به طورکامل همايشها را پوشش ميدهيم.مارا به خاطراين تاخيربلند مدت ببخشيد.

موتورهاى جستجو را فريب ندهيد

امروزه ارتقاء رتبه در موتورهاى جستجو يکى از اهداف سايتهاى گوناگون است. زيرا اکثريت مردم از اين طريق سايت مورد نياز خود را پيدا مى کنند. در رقابت براى بدست آوردن رتبۀ بالاتر، گروهى متقلب نيز حضور دارند. اين افراد سعى مى کنند از تاکتيکهايى براى فريب موتورهاى جستجو و ارتقاء رتبه سايت استفاده کنند.

عبارت ديگرى که در دنياى تجارت الکترونيکى مرسوم است، \\"بهينه سازى سايت براى موتورهاى جستجو\\" است که تفاوت اساسى با مفهوم قبل دارد و به معنى اعمال تغييرات معين در سايت براى افزايش رتبه در موتورهاى جستجو مى باشد.

تکنيکهاى بهينه سازى سايت عموماً به دو گروه تقسيم مى شوند:

• استفاده از واژه هاى کليدى که اهداف تجارت شما را نشان مى دهد، در متون و تگهاى html موجود در سايت.
• ايجاد لينک ها و مسيرهاى ارتباطى از ديگر سايتها به سايت.
گوگل و ديگر موتورهاى جستجو لينک هاى ورودى به سايت شما را به عنوان امتيازى براى اهميت سايت شما در نظر مى گيرند و سايتى که امتياز بيشترى داشته باشد، مسلماً رتبه بهترى کسب خواهد کرد.

موتورهاى جستجو چه اعمالى را تقلب محسوب مى کنند؟
دو موتور جستجوى بزرگ google و yahoo! هر يک تعاريفى از اين مهفوم ارائه کرده اند. دنباله مطلب ...

- شنيده ها حاکی ازآن است که دريکی ازدانشگاههای کشور مارک رادرسازماندهی تدريس ميکنند. به دکتر.... به خاطراين کارخلاقانه تبريک می گوييم.

-برنامه های هفته پژوهش دردانشگاه چمران اهواز اعلام شد.

-شنيده ها ميگويند که قراراست دروسی نظيرمديريت اطلاعات وغيره به دروس کارشناسی ارشد افزوده شوند. بانی اين کار دانشگاه فردوسی بوده است.

-به نظرشما کسی که سمينارسال گذشته خود را که مربوط به درس يکی ازاساتيد بوده سال بعد سرکلاس استاد ديگری ارائه کند چه حکمی براو واجب است؟

-سيستم اوپک کتابخانه مرکزی دانشگاه چمران اهواز راه اندازی شد. اين هم ازبرکات هفته پژوهش است!

ورود دلالان به عرصه کتاب

كمبود كتب درسي دانشگاه پيام‌نور به معضلي براي دانشجويان اين دانشگاه تبديل شده است، وجود تنها 3 الي 4 نماينده رسمي فروش كتب دانشگاهي پيام نور در استان تهران، دانشجويان را به خريد كتاب از دلالاني سوق مي‌دهد كه با سوءاستفاده از اين وضعيت كتاب‌ها را به 3 الي 4 برابر قيمت به دانشجويان تهراني و شهرستاني مي‌فروشند.

در هنگام عبور از خيابان انقلاب يك جمله را هر چند متر يكبار مي‌شنويم، كتب ناياب، كمياب، پيام‌نور!!

يكي از فروشنده‌هاي غيررسمي كتب دانشگاه پيام نور نيز با ناراحتي از عدم دسترسي دانشجويان به كتب درسي‌ مسئولين دانشگاه پيام‌نور را در اين زمينه مقصر مي‌داند.ادامه درايسنا 

/ 0 نظر / 81 بازدید