کتابدارانه ها

بازهم یک رئیس جدید

ظاهرا این قضیه تعویض رئیس کتابخانه دانشکده تمامی ندارد و مثل مربیان تیمهای فوتبال در آن تغییر صورت می گیرد. پس از موافقت رئیس بزرگ با استعفای رئیس کتابخانه که منجر به این شد که کتابدار کتابخانه به ریاست کتابخانه برسد هم اینک شنیده ها حاکی از آن است که قرار است از امروز( یا حداقل به زودی) یک رئیس جدید به صورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز کند و در صورت تائید کارش به عنوان سرپرست ثابت این کتابخانه تعیین شود. رئیس جدید دارای لیسانس کتابداری و فوق لیسانس تربیت بدنی است و بیش از سه سال است که مسئول کتابخانه دانشکده تربیت بدنی می باشد. ایشان آقای س هست که بعدا با وی بیشتر آشنا می شوید.

بازگشت دکتر فرج پهلو

دکتر فرج پهلو که برای یک فرصت مطالعاتی کوتاه مدت اسفند ماه سال گذشته عازم ونکوور کانادا شده بود روز شنبه به اهواز بازگشت. درباره ایشان و سفرشان در یادداشتهای آتی بیشتر خواهیم نوشت.

درباره فیشینگ

... «فیشینگ» به طور كلی به حملاتی گفته می شود كه در آن هكرها وب سایت هایی را با ظاهری كاملا مشابه وب سایت های شناخته شده، مثلا وب سایت «یاهو میل»، طراحی كرده و با نمایش این وب سایت های جعلی، كاربران را فریب داده و اسم رمز و كلمه عبور تایپ شده توسط كاربران را ثبت كرده و می ربایند. در این میان شركت «یاهو» اعلام كرده است هم اكنون بخش كوچكی از كاربران «یاهو» كه برای استفاده از خدمات این شركت به وب سایت هایی كه مستلزم درج اسم رمز و كلمه عبور است مراجعه می كنند، به صورت تصادفی انتخاب شده و خدمات نشان الكترونیكی جدید برای آنها معرفی می شود...

شرق: http://sharghnewspaper.com/850608/html/media.htm

این بدهی های ۲۰ میلیارد تومانی!

نهاد کتابخانه هاي عمومي اعلام کرد که در صورت عدم پرداخت نيم درصد از درآمد سالانه شهرداريها، از اين نهاد شکايت خواهد کرد. بر اساس قانون، شهرداريها موظف شده اند سالانه نيم درصد از کل درآمد خود را به حساب نهاد کتابخانه هاي عمومي کشور واريز کنند. نهاد کتابخانه هاي عمومي امروز براي نخستين بار ميزان کل طلب خود از شهرداريها را نيز اعلام کرد.

 مبلغ کل بدهي شهرداريها به نهاد کتابخانه هاي عمومي حدود 20 ميليارد تومان است. وي درباره دورنماي واکنش شهرداريها درباره اين اظهارات و موضوع شکايت گفت:« شهرداري بايد به قانون تن دهد نه به درخواست نهاد کتابخانه هاي عمومي کشور. شهرداري يکي از نهادهاي جمهوري اسلامي است و بايد به قانون عمل کند.
نتیجه اخلاقی: کتابخانه های عمومی به هیچ وجه تهدید به حساب نمی آیند و تعطیلی چندتا نهاد هزینه دار باعث برخوردن به کسی نمی شود که!
روز جهانی وبلاگ
ظاهرا چهارشنبه گذشته روز جهانی وبلاگ بود که عده ای از دوستان لطف کردند و خبرش را منعکس نمودند. ولی جالب است که با این همه وبلاگی که در ایران هست هیچ واکنشی در مورد این روز وجود نداشت؟ ولی نکته این وبلاگ کتابداری هم در نوع جالب است. حتی به این لینک سر بزنید.
/ 0 نظر / 72 بازدید