اورکات: گامی ديگر درجهت جهانی شدن

 در ظاهر يك سايت اينترنتى است، مثل هزاران سايت اينترنتى ديگر كه روزانه با آنها سر و كار داريم. تا وقتى كه وارد آن نشده‌ايم (كه بدون دعوت هم نمى‌توانيم وارد شويم)، تفاوت آن را با سايت‌هاى ديگر حس نمى‌كنيم.
ولى پس از ورود به اوركات متوجه مى‌شويم كه وارد فضاى جديدى شده‌ايم كه ممكن است از اين به بعد ساعت‌هاى زيادى از وقت خود را در آن سپرى كنيم. اوركات شبيه يك شهر مجازى است. در اين شهرهر يك از شهروندان براى خود شناسنامه دارند. مشخصات عمومى هر يك از شهروندان براى همه در دسترس است. در اين شهر جامعه‌ها و انجمن‌هايى وجود دارد كه شهروندان مى‌توانند به دلخواه خود در هر يك از آنها عضو شوند.ادامه...

صفحه کليد مجازی

محققان موفق به طراحي يك صفحه كليد مجازي شده‌اند كه به كاربران ابزار ارتباطاتي همراه امكان مي‌دهد تا با استفاده از يك تصوير حاصل از اشعه‌ي مادون قرمز بر روي هر سطح صاف، صفحه كليدي در ابعاد انواع معمولي در اختيار داشته و هرگونه اطلاعاتي را به راحتي توسط آن تايپ كنند.ادامه...

-اين دانشگاه رتبه دوم را در توليد مقالات پزشكي ايران در اختيار دارد:

معاون پژوهشي دانشگاه علوم پزشكي شيراز اظهار داشت: براساس ارزيابي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اين دانشگاه از نظر انتشار مقالات علمي در نشريات بين‌المللي و توليد علم مقام دوم را در بين دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور دارد. منبع

ارائه خدمات کتابخانه اي سيار در مشهد

...اين کتابخانه سيار علاوه بر ارائه خدمات کتاب رساني تلفني به مجروحان ، معلولان و خانواده هاي شهدا و استادان دانشگاه ، به مراکز فرهنگي ، دانشگاه ها و حوزه هاي علميه و دبيرستان ها به صورت بلندمدت کتاب امانت مي دهد. ادامه ...

برترين جستجوها درياهو درسال ۲۰۰۴

اگرميخواهيد بدانيد درسال ۲۰۰۴ چه موضوعاتی بيش ازهمه مورد استفاده کاربران ياهو قرارگرفته اند اينجا را کليک کنيد. ياهو دست به يک تحليل محتوايی زده است.

-بازهم شنيده ها ميگويند که قراراست خانم دکتر عصاره يک دوره کلاس آشنايی با منابع الکترونيکی برای غيرکتابداران بگذارند. اين کلاسها ۱۶ ساعته ميباشند.

-شنيده ها حاکی ازآن است که آقای کيوان کوشا ازطرف انجمن بين المللی علم سنجی و اطلاع سنجی برای پژوهش خود درزمينه مجلات الکترونيکی رايگان علمی جايزه يوجين گارفيلد دريافت کرده اند. ضمن عرض تبريک به ايشان توجه شما را به متن لاتين نامه ای که به ايشان اين خبررا اطلاع داده اند جلب می کنيم.

 On behalf of the Board of the International Society for Scientometrics
and Informetrics (ISSI) I am pleased to inform you that you have been
selected to receive the Eugene Garfield Doctoral Dissertation
Scholarship for your proposal "Motivations for Linking to Open Access
Scholarly E-Journals: A Comparison of the Characteristics of Web
Citations in Six Science and Social Science Disciplines".  This
scholarship is sponsored by the Eugene Garfield Foundation and consists
of an award of $2,500 to be used for travel or other research related
expenses of the recipient contingent upon the recipient's attending the
ISSI biennial conference.  As you know the next meeting will take place
in Stockholm, Sweden on July 24-28, 2005, and we look forward to seeing
you there to receive this award.  An announcement will appear shortly on
the conference web site of your winning this scholarship.  Meanwhile, we
wish you the best of success with your research.

-ازطريق ياهو ميتوانيد فهرست کتابخانه خودرا جهانی کنيد.هرجا که هستيد و ازطريق هرکامپيوتری ميتوانيد ازفهرستهای کتابخانه ای برروی اينترنت استفاده کنيد. اين امکان ازطريق ياهو قابل بارگذاری است.به تصوير زيرتوجه کنيد و برای کسب اطلاعات بيشتر به او سی ال سی رجوع کنيد.

-توجه: نظر به اينکه به روزهای امتحانات پايان ترم نزديک ميشويم ممکن است به روزسازی کتابداران فردا کمی با تاخير انجام شود.

/ 0 نظر / 57 بازدید