گسترش كتابخانه‌هاي عمومي براي تحكيم پايه‌هاي فرهنگي ايران يك ضرورت است

سيدمحمد خاتمي رييس‌جمهور بر گسترش كتابخانه‌هاي عمومي در سرتاسر ايران به منظور تحكيم بيش از پيش پايه‌هاي فرهنگي كشور تاكيد كرد.
به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، آقاي خاتمي كه امروز در جمع هيات امناي كتابخانه‌هاي عمومي كشور سخن مي‌گفت، با اشاره به مشكلات دولت در تامين منابع مالي بودجه‌هاي عمراني و خدماتي كشور، ضرورت اصلاح نظام كسب درآمد و مخارج دولت به منظور ارايه‌ي مديريت بهتر در عرصه‌هاي مختلف را خاطرنشان ساخت.
رييس‌جمهور با اشاره به پي‌گيري دولت براي تحقق اعتبار مربوط به توسعه‌ي كتاب و كتابخواني، خواستار همكاري بيش از پيش سازمان ملي جوانان، ستاد مبارزه با مواد مخدر و هيات امناي كتابخانه‌هاي عمومي كشور براي تحقق اهداف مشترك آنها شد.
در اين ديدار احمد مسجدجامعي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به عضويت بيش از يك ميليون و سيصد هزار نفر در كتابخانه‌هاي عمومي كشور كه عمدتا از طبقه‌ي متوسط، نوجوانان و جوانان كشور هستند، مشكلات كتابخانه‌ها به لحاظ نيروي انساني، اعتبارات و تشكيلات را برشمرد.
هم‌چنين ملك‌احمدي دبير هيات امناي كتابخانه‌هاي عمومي كشور با اشاره به ضرورت حمايت و سرمايه‌گذاري دولت در بخش كتاب و كتابخواني، توسعه‌ي كتابخانه‌ها را زمينه‌ساز توسعه‌ي فرهنگي كشور دانست و ويژگي‌هاي لايحه‌ي دولت براي تامين مالي كتابخانه‌ها و افزايش تعداد كتاب‌ها را كه در مجلس شوراي اسلامي در حال بررسي است تبيين كرد.
وي خواستار در نظر گرفتن رديف اعتباري مشخص در بودجه براي رسيدن كتابخانه‌ي عمومي كشور به استانداردهاي جهاني شد و نقش كتابخانه‌ها را در تامين اوقات فراغت نوجوانان و جوانان بسيار با اهميت خواند.
در اين جلسه هريك از اعضاي هيات امناي كتابخانه‌هاي عمومي نظرات و پيشنهادات خود را براي رفع كمبودها، توسعه‌ي كيفي، اتصال با كتابخانه‌هاي دنيا و ترغيب مخاطبان به كتابخواني را تشريح كردند.
خبرگزاري دانشجويان ايران
نکته: خدا به خير کند.

/ 0 نظر / 62 بازدید