کتابدارانه ها

يک تجربه داغ: تعطيلات خوش بگذرد!

شنبه و يکشنبه به دليل برگزاری کنکور- دانشگاه تعطيل می باشد. بيخودی توی گرما معطل سرويس نشويد که نه سرويس در کار است نه سازمان مرکزی باز است!

گوگل ((فعل)) شد

OED را که همه می شناسيد و بارها از آن استفاده کرده ايد. اين واژه نامه در اقدام کم نظير((گوگل)) را به عنوان فعل به مجموعه لغات افزود. اصل

ميهن بلاگ(( فا)) شد

طبق آخرين يادداشتی که خانم کرمی مدير وبلاگ گروهی کتابداران ايران ارسال کرده اند به زودی اين وبلاگ از ميهن بلاگ به بلاگفا منتقل می شود. ميهن بلاگ مشکلات زيادی داشت. از جمله اينکه در برخی دانشگاهها فيلتر شده بود و باز نمی شد. ضمن اينکه بيش از يک ماه ديگر به سالگرد تولد وبلاگ گروهی کتابداران ايران باقی مانده است. به نظر می رسد که اين بلاگ جای خود را بين کتابداران باز کرده و به قولی نهادينه شده است. اميد است که جامعه کتابداران ايران از اين وبلاگ راضی بوده باشند. اين هم آدرس جديد وبلاگ گروهی کتابداران است که به صورت آزمايشی راه اندازی شده. از زحمات خانم کرمی سپاسگزاريم: www.lisiran.blogfa.com

همايش علمی پژوهشی

مجله علمی پژوهشی شنيده بوديم اما نشنيده بوديم يک همايش حتما بايد علمی پژوهشی باشد. اين هم از عجايب اين روزگار عجيب است. 

اطلاعات کاملتر راجع به همايش

در يادداشت قبلی از برگزاری همايش کتابدارانه در دانشگاه شهيد بهشتی در آذرماه خبر داديم. اطلاعات کامل تر اين همايش به شرح زير می باشد:

« به نام ايزد»<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

صاحبان خرد و انديشه­هاي خلاق، تاريخ را مي­سازند و دانشگاه­ها كه  بستري براي بالندگي تفكر خلاق اند، با همت و تلاش دانشگاهيان و دانشجوياني ساخته مي شوند كه مي كوشند داده­ها را به دانش تبديل كنند و با شركت در فعاليت­هاي علمي سازنده، به دانش موجود بيفزايند.

ما، دانشجويان كتابداري و اطلاع­رسانی دانشكده پيراپزشكي با اين هدف و اميد كه در اين بالندگي نقش داشته باشيم، برآن شديم نخستين همايش دانشجويي كتابداري و اطلاع­رساني دانشگاه علوم پزشكي دانشگاه شهيد بهشتي را با عنوان "مباني حرفه كتابداري و اطلاع­رسانی در ايران"  در آذرماه سال 1385 برگزار كنيم و همراه با استادان و دانشجويان عزيز و تلاشگر، گامي در جهت اعتلاي اين رشته و حرفه برداريم. از اين رو، شما دوستداران دانش را فرا مي خوانيم تا با تهيه مقاله هاي پربار در زمينه هاي زير،  در اين حركت سازنده علمي مشاركت كنيد.

چشم به راه حضور گرمتان هستيم.

 

  • حرفه كتابداري: گذشته، حال، آينده
  • فن، هنر و علم كتابداري و اطلاع­رساني
  • انجمن­هاي كتابداري و اطلاع­رساني
  • آگاهي­هاي اجتماعي كتابداران
  • كتابداران و مديران غير كتابدار
  • ارزشيابي كار كتابداران و اطلاع­رسانان
  • انگيزش­ها و علايق دانشجويان امروز و كتابداران فردا
  • كتابداران و اطلاع­رسانان تجربي
  • تكنولوژي اطلاعات و حرفه كتابداري و اطلاع­رساني

 

ثبت نام:

با ارسال ايميل به آدرس زير، فرم ثبت نام و اطلاعات تكميلي را براي شركت در همايش دريافت نماييد. Sima@aryanline.com

مهلت ثبت نام و ارسال چکیده مقاله: 20 مهرماه 1385

شماره تماس و كسب اطلاعات بيشتر:

88370721

09122127431

کمیته برگزاری اولین همايش دانشجويي كتابداري و اطلاع­رساني پزشكي

دانشكده پيراپزشكي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني شهيد بهشتي

/ 0 نظر / 60 بازدید