یادداشتک بر همایش ماهانه

دو هفته پیش همایش ماهانه انجمن کتابداران ایران برگزار شد و خانم زهره قائینی را در این سخنرانی دیدیم و از سخنانشان استفاده کردیم. چهره های شاخص ادبیات کودک یعنی خانمها انصاری و میرهادی در این همایش ماهانه حضور داشتند. اما یک نکته عجیب بود و آن خلوتی قابل توجه همایش ماهانه انجمن بود. شاید سفرهای تابستانی عمده دلیل خلوتی این نشست باشد اما توجیه جالبی نیست. حداقل مشارکتمان چه شد؟ این حداقل مشارکت یکی ازراههای زنده نگهداشتن چراغ فعالیتهای انجمنی است. در روشن نگاه داشتن این چراغ بیشتر کوشا باشیم.

شنیدن کی بود مانند خواندن؟!

هرچند که در یک روز تعطیل دراز کشیدن و کتاب دلخواه خود را خواندن بسیار لذت بخش است به خصوص اگر کنار آدم بساط تنقلات باشد و همانطور که از مطالعه لذت میبریم از پفکها و چیپسها نیز بهره برداری لازم را به عمل آوریم! لیکن شنیدن یک کتاب چیزدیگری است. دوست عزیزمان آقای زین العابدینی مجموعه ای از کتابهای صوتی را به صورت اخصاصی(که البته الان مشترک استفاده می شود!) هدیه داد که تعطیلات آخر هفته گذشته برخی از آنها را شنیدیم و واقعا از آن حظ کافی و وافی بردیم. پیشنهاد میکنیم که حتما از کتابهای صوتی به خصوص کتابهای معروف که گویا شده اند مثل کتابهای صادق هدایت- عزیز نسین- دولت آبادی و...هنگام تایپ کردن-قدم زدن- استراحت و غیره استفاده کنید. خواندن اصل است ولی شنیدن چیز دیگری است. باور نمیکنید؟ یک بار امتحان کنید.

تسلیت

جناب آقای دکتر فرج پهلو استاد گرامی و عزیز. مصیبت وارده را تسلیت عرض نموده و برای شما و خانواده محترم از ایزد منان آرزوی صبر جمیل داریم.

/ 0 نظر / 81 بازدید