کتابدارانه ها

دفاعیات

در هفته جاری و اوائل هفته آینده دو جلسه دفاع از رساله کارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع رسانی در دانشگاه چمران برگزار خواهد شد. دفاعیه اول روز چهارشنبه هفته جاری توسط آقای رحمان معرفت برپا می شود که موضوع رساله وی پیرامون بررسی سواد اطلاعاتی دانشجویان کتابداری کشور می باشد و دفاعیه دوم  یکشنبه هفته آینده توسط آقای امیرحسین عبدالمجید برگزار می شود که موضوع رساله وی درباره میزان تولیدات علمی در حیطه کتابداری در پنج سال اخیر  است که با بررسی مجلات کتابداری و اطلاع رسانی صورت گرفته است. چکیده این رساله ها متعاقبا منعکس خواهد شد.

کیانی رفت شریف آبادی آمد

در آيين توديع و معارفه معاون اسناد سازمان اسناد وكتابخانه ملي دكتر سعيد رضايي شريف آبادي معرفي و از خدمات دكتركياني معاون قبلي اين سازمان قدرداني شد. در اين مراسم همچنين علي اكبر اشعري مشاور فرهنگي رئيس جمهور و رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي كشور ضمن تشكر از خدمات وفعاليتهاي دكتر كياني وي را مديري دلسوز و محقق ناميد و دكتر شريف آبادي را هم مديري با تجربه در عرصه كتابداري و اسناد دانست. لازم به ذكر است دكتر سعيد رضايي شريف آبادي داراي مدرك كارشناسي و كارشناسي ارشد و دكتري كتابداري است و از سال 61 فعاليت خود را در مراكز مختلف آرشيوي كشور آغاز نموده است. (حداقل همین کتابدار بودن رئیس این سازمان یک امتیاز مثبت برای ما کتابداران هست).

میراث فرهنگی

رئیس جدید؟

از قرار معلوم رفتن دکتر عصاره به فرصت مطالعاتی قطعی شده و تا دوماه دیگر ایشان ایران را به مقصد امریکا ترک میکند. اما حالا باید دید که رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه چمران چه کسی خواهد شد؟ آیا این کتابخانه هم صاحب یک مدیر غیرکتابدار خواهد شد که در این صورت باید گفت ...الفاتحه... و آیا یک مدیر کتابدار نصیبش می شود؟ اگر اری چه کسی؟ هنوز مبهم. هنوز غیرشفاف...

/ 0 نظر / 58 بازدید