آشنايي با پايگاه اطلاعاتي ايران بيوتك

اين پايگاه اطلاعاتی وظيقه ارايه اطلاعات علمي و اخبار و رويدادهاي مرتبط با بيوتكنولوژي را بر عهده دارد. از طريق اين پايگاه، كاربران اينترنت با فعاليت‌هاي محققين و مراكز بيوتكنولوژي ايران آشنا مي‌شوند و محققين فارسي زبان نيز از اطلاعات علمي- تكنيكي ارايه شده در قالب كارگاه‌هاي الكترونيك نظري - علمي كه هم اكنون براي همگان قابل دسترسي است ، استفاده مي‌كنند.
از اقدامات در دست انجام ايران بيوتيك تهيه دايره المعارف علوم زيستي به صورت اينترنتي با مشاركت تعدادي از فعالان علوم زيستي در ايران مي‌باشد كه در آينده نزديك براي همه محققان به ويژه‌دانشجويان به صورت رايگان قابل استفاده خواهد بود. محققين مي‌توانند با ارسال مقالات علمي خود، چكيده پايان نامه ها، اخبار و رويدادهاي مراكز مختلف و نظرات خود پس از چند روز، آن را به صورت قابل استفاده براي همگان در اين سايت و بر روي اينترنت مشاهده مي‌كنند.
ترویج لمپنیسم
با بازگشت مجدد آقای ع.م که ظاهرا اسم مستعارایشان نیزهست مجددا به نظرمیرسد که قراراست ایشان جامعه کتابداری ایران را به هم بریزند و دچارآشفتگی نمایند. حال چه لذتی ازاین کارمی برند یا اینکه چه هدفی دارند و اینکه واقعا ایشان چه کسی هستند واقعا برهیچکس آشکارنیست. فقط امیدواریم که گروه خبری مثل سال گذشته تعطیل نشود. دکترفتاحی ازهمه اعضای گروه درخواست که به پیامهای نفاق گونه ع.م هیچ پاسخی ندهند. نمونه ای ازپیامهای ایشان را ببینید. بنا به مصلحت نام افراد ذکرشده درپیام حذف گردیده است:
آقاي ...شكي نيست كه شما به ياوه گويي افتاده ايد، به همين دليل است كه از آقاي ...حمايت مي كنيد. علت اين حمايت هم روشن است چرا كه شما و خانواده تان هم در خفا سعي مي كنيد به يك كشور غربي پناهنده شويد. حداقل من مدرك معتبري در اين زمينه در دست دارم و در صورت لزوم آن را فاش مي كنم.
کانادایی های کتاب خوان
طبق یک گزارش رسمی دولتی مشخص شد که کانادایی ها بیشترپول خودرا صرف خرید روزنامه و کتاب می کنند. دراین گزارش آماری تعیین گردیده است که ۴۸ درصد ازکانادایی هاحدود یک میلیارد دلار خرج خرید کتاب کرده اند. به نقل ازلیزنیوز.
ظرفیت جی میل بیشترشد
شرکت اینترنتی گوگل یک سال بعد از ارایه خدمات ایمیل رایگان با ظرفیت یک گیگابایت تصمیم گرفته است این ظرفیت را دوبرابر سازد و می خواهد در آینده نزدیک نیز میل باکس بزرگتری ارایه دهد.
افزایش ظرفیت میل باکس گوگل از یک به دو گیگابایت از جمعه اول آوریل آغاز شده و کاربران قادر خواهند بود از فضای بیشتری برای ذخیره سازی ایمیل خود بهره ببرند. اما این پایان کار نیست و گوگل برای غلبه بر رقابت سنگین "یاهو" و "هات میل" تصمیم گرفته است در آینده بر ظرفیت میل باکسهای اینترنتی خود بیافزاید. به نقل از بی بی سی.
_40982451_hans_300.jpg
جوجه اردک زشت دویست ساله
شنبه دوم آوريل 2005 دويستمين سالگرد تولد هانس کريستين آندرسن نويسنده مشهور داستانهای کودکان و نوجوانان و خالق قصه هايی چون "جوجه اردک زشت" و "دخترک کبريت فروش" است.دانمارک نيز به عنوان زادگاه اين نويسنده ميزبان کنفرانسها، جشنواره ها و مسابقات گوناگونی است.
شهر اودنسه در جزيره فون دانمارک زادگاه هانس کريستين آندرسن، برگزار کننده يک سلسله رويدادهای فرهنگی مختلف به ويژه در زمينه کودکان است. صبح روز شنبه دوم آوريل، آنکا بايه، شهردار اودنسه به همراهی ميهمانان بين المللی و شهروندان ادنسه، برنامه را با گلباران کردن مجسمه آندرسن واقع در "باغ قصه ها" در نزديکی خانه دوران کودکی اين نويسنده در اين شهر، آغاز می کند. به نقل از بی بی سی.
روزجهاني كتاب كودك
روزبين المللي كتاب كودك درسال 2005 امسال و ماه آوريل دركشورهندوستان برگزارميشود. مانوراما جافا تصويرگرهندي، تصويرروزجهاني كتاب كودك امسال را به نمايش درآورده است. اين روزهمه ساله به مناسبت تولد هانس كريستين اندرسن و دردوم آوريل توسط سازمان بين المللي كتاب كودك برگزارميشود. شعارامسال اين روز: كتابها چشمان جادويي من هستند مي باشد. گفتني است كه همايش بزرگ سازمان بين الملي كتاب كودك دركشورچين و درماه سپتامبرسال 2006 و با موضوع ادبيات كودك و توسعه اجتماعي برپا خواهد شد.
براي كسب اطلاعات بيشتر به وب سايت سازمان بين المللي كتاب كودك مراجعه فرمائيد.
سوالات کارشناسی ارشد
نشرچاپاراقدام به انتشارالکترونيکی سوالات کنکورکارشناسی ارشد کتابداری و اطلاع رسانی درسال ۱۳۸۳ دروب سايت خود نموده است.

/ 0 نظر / 59 بازدید