کتابدارانه ها

همايش ماهانه در خوزستان

دومين همايش ماهانه انجمن کتابداران خوزستان در سال ۱۳۸۵ روز دهم خرداد در تالار دکتر پاک سرشت دانشکده علوم تربيتی دانشگاه چمران اهواز و از ساعت ۱۴ برگزار می شود. در اين همايش که موضوع آن (( مديريت اطلاعات و حاکميت اينترنت)) است آقايان حيدری و حاجی زين العابدينی دانشجويان دکترای کتابداری و  اطلاع رسانی و نيز خانم احمدی رئيس کتابخانه های عمومی استان خوزستان سخنرانی خواهند کرد.

ظهور يک منتقد

وبلاگ يک کتابدار منتقد در محيط وب پا به عرصه وجود نهاده است. اين کتابدار قصد دارد تا از مقالات کتابداری و نيز کارهای نادرستی که (نقل به مضمون و بدون سوگيری) در کتابداری انجام می شود انتقاد کند. منتظر کارهای وی هستيم. 

فرصت مطالعاتی داخلی

ميگويند که قرار است .... برای فرصت مطالعاتی وارد ايران و ... شود و تحقيقات خود را انجام دهد. بی صبرانه منتظر ديدن... هستيم.

اولين همايش دانشجويي سراسري كتابداري و اطلاع رساني پزشكي(بخش پاياني)<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

در بخش آخر سخنراني ها ابتدا خانم سيما شفيعي مقاله خود را با عنوان (( سازماندهي اطلاعات در وب)) ارائه كرد. سپس آقاي حميد كشاورز به ارائه سخنراني خود تحت عنوان (( جستجوي اطلاعات دانشجويان كارشناسي ارشد علوم كتابداري و اطلاع رساني دانشگاههاي تهران-تربيت مدرس و علوم پزشكي ايران در بستر مدل ماركيوني)) پرداخت و در نهايت خانم نيك آئين سخنراني خود را تحت عنوان (( بررسي ميزان اشكالات فهرست نويسي موجود در بانك اطلاعاتي كتابشناسي كتابخانه ملي ايران و مقايسه آن با قوانين فهرست نويسي منتشر شده كتابخانه ملي)) عرضه كرد. خانم شفيعي با توجه به اهميت فراداده در سازماندهي منابع وب و نيز اهميت موتورهاي كاوش در بازيابي اطلاعات در اين مقاله به نقش موتورهاي كاوش در نمايه سازي منابع وب كاربرد فراداده در سازماندهي اين منابع پرداخت. در انتهای سخنرانیها قرار بود که یک تله کنفرانس با آقای شهرام صدقی دانشجوی دکترای کتابداری و اطلاع رسانی برقرار شود که به دلایلی این امر میسر نشد و به جای آن، جلسه پرسش و پاسخ از ارائه دهندگان مقالات برگزار شد. در انتهای جلسه پرسش و پاسخ از دست اندرکاران برگزاری این همایش و نیز مقالات و پوسترهای برتر تقدیر به عمل آمد. گفتنی است که دومین دوره این همایش، سال آینده در دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

جلسه دفاع از رساله کارشناسی ارشد

دوشنبه هفته آينده در اهواز يک جلسه دفاع از رساله کارشناسی ارشد برگزار می شود. خانم پارسايی از رساله خود دفاع می کند که تحليل استنادی مجله دانشکده علوم تربيتی و روانشناسی دانشگاه چمران اهواز است. استاد راهنمای ايشان خانم دکتر عصاره و استاد مشاور ايشان آقای دکتر فرج پهلو هستند. دفاع ايشان ساعت ۹ در تالار دکتر پاک سرشت برگزار می شود.

/ 0 نظر / 61 بازدید