آخرين خبرها از حضور ادکايی ها در اهواز

شنیده ها حاکی از آن است که سه شنبه هفته آینده ۸ نفر از اعضای ادکا به همراه آقای مهدی طاهری جهت برگزاری یک کارگاه آموزشی به اهواز خواهند آمد. اعضای ادکا روز سه شنبه به مدت یک ساعت یک جلسه معارفه خواهند داشت و روز چهارشنبه از ساعت نه صبح تا حدود چهار بعدازظهر در کارگاه کتابداری در گروه کتابداری پزشکی دانشگاه جندی شاپور اهواز برگزار خواهد شد. موضوع این کارگاه سازماندهی منابع الکترونیکی است.

خبر فوری: انتخابات لغوشد

طی آخرین اطلاعات به دست آمده برگزاری انتخابات هفته آینده ملغی اعلام شد. هفته آینده فقط سخنرانی خواهیم داشت.

نمره های منفی برای نمایشگاه بیست!(طولانی و بدون سوگیری)

از مدتها پیش از برگزاری نمایشگاه بیستم در مصلای تهران زمزمه هایی مبنی بر پایین آمدن کیفیت کاری نمایشگاه بیستم به خاطر تغییر مکانش که تبعات فراوانی هم داشت به گوش میخورد. اما این روزها مکررا درباره این آشفته بازار می شنویم و می بینیم و می خوانیم. در وبلاگهای مختلف- روزنامه ها- به هرکسی که می رسی از وضعیت نابسامان این بازار بزرگ کتاب(تصور کنید نمایشگاه بین المللی) میگوید. هرسال که نمایشگاه در محل دائمی برگزار میشد هیبت و شکوه یک نمایشگاه را داشت و میشد تمام فضای آن را تصور کرد که هرغرفه به چه صورت هست و چه چیزهایی در کجا هستند. اما امسال به قول یکی از دوستان نه نمایشگاه بلکه یادشگاه است! یعنی یاد نمایشگاه هرساله بخیر!

حتما این روزها بخش ویژه نمایشگاه کتاب روزنامه اعتماد را مطالعه میکنید. نقدهای بسیار جالبی بر نمایشگاه نوشته. هرچند نویسنده آن مشخص نیست. بخشهایی از این نقدها را برای کسانی که نمایشگاه امسال را ندیده اند منعکس میکنیم. هرچند برای کسانی که به زیارت-ببخشید-بازدید از نمایشگاه رفته اند بسیار عینی و قابل لمس است:

((نمايشگاه کتاب تهران حالا ديگر بيست ساله شده. اين نمايشگاه سال 66 به صورت بيمارگونه يي به دنيا آمد. شايد با حذف صفت بين المللي از روي اين نمايشگاه عريض و طويل بتوان بهتر به آن نگاه کرد. شايد اگر آن را نمايشگاه ملي کتاب بناميم با آنچه تاکنون بر سر آن آمده و از آن بيرون آمده سازگارتر باشد.شايد بشود گفت تنها بخش نمايشگاه کتاب تهران که به آن جنبه بين المللي مي دهد بازار جهاني کتاب آن است. ناشران سعي مي کنند در اين بازارکده در دل آن بازار عريض و طويل خرده فروشي کتاب به دنياي بيرون از خودشان نگاهي بيندازند.

امتن کامل این مطلب را در این بخش مطالعه کنید...: #22952>http://www.etemaad.com/Released/86-02-12/242.htm#22952))

اما بخش دوم:

((هر که غرفه يي را مي يابد بنا به غريزه اش آن را پيدا کرده است نه بنا به نظم و ترتيبي خاص. عملاً نمايشگاه کتاب امسال تبديل شده است به پارکي که دور و برش به جاي درخت، کتاب است. بالاخره دو نکته مثبت!: برخلاف محل نمايشگاه هاي بين المللي تهران که هميشه جلوي توالت هاي عمومي و درون آن غلغله بود، در مصلي ازدحامي ديده نمي شود. نکته مثبت ديگر رفت و آمد و ترافيک است که تقريباً اثري از آن در مصلي نيست.

به هرحال برگزارکنندگان نمايشگاه کتاب امسال نه تنها در جابه جايي مکان برگزاري نمايشگاه خلاقيت به خرج داده اند که در پايين آوردن بسياري از استانداردهاي يک نمايشگاه «بين المللي» هم ابداعاتي ارائه کرده اند. در نمایشگاه امسال يک جمع محدود تصميم به کاري گرفته است بدون اينکه به عواقب آن بينديشد و بدون اينکه به سطح بازديدکنندگان و انتظارات آنها توجه داشته باشد... متن کامل هم اینجاست: http://magiran.com/npview.asp?ID=1398843))

/ 0 نظر / 62 بازدید