کتابدارانه ها

باور ويژه برای افراد ويژه

هفته گذشته که همايش ماهانه انجمن کتابداران خوزستان برگزار شد در آخرين سخنرانی خانم مکتبی در زمينه خدمات کتابخانه ها به افراد ويژه ارائه شد. البته متن کامل اين سخنرانی بعدا منعکس می شود ولی ايشان در انتهای ارائه خود دو وب سايت و وبلاگ را معرفی کردند که يکی از آنها برای آنهايی است که می خواهند باور شوند و به زندگی معولان( افراد ويژه پرداخته است). نويسنده اين وب سايت يا وبلاگ قلم شيرينی دارد. حتما در وبگرديهای خود از آن بازديد کنيد.

اينترنت در روستاهای بريتانيا!

در حاليکه روستاها سرزمين ما يا از بسياری امکانات مثل آب سالم-برق و غيره محرومند روستاهای بريتانيای کبير برای خودشان جولان می دهند. خبر گزاری ايتنا گفته که:((کارشناسان بریتانیایی طی بررسی‌های جدید در زمینه کشف عادات ارتباطاتی منطقه‌ای مردم خود دریافتند، سرعت رشد و توسعه اینترنت در مناطق روستایی بریتانیا بیشتر از شهرهای بزرگ این منطقه است.اگر چه دولت بریتانیا طی ماه‌های گذشته خطوط پهن‌باند را به میزان قابل ملاحظه ای توسعه داده، این مطالعات نشان داد روستاییان این منطقه همچنان از طریق خطوط تلفن و به صورت dial-up به اینترنت متصل می‌شوند.))

نتايج آزمون دکترای کتابداری اهواز و مشهد

نتايج را از طريق وب سايت دانشگاه شهيد چمران و فردوسی مشهد می توانيد پيگير باشيد. درضمن اين خبر کاملا بدون سوگيری است.

دونفر استاد تمام

شنيده ها می گويند اگر مشکل خاصی سرراه سبز نشود و سنگی بر سرراه گذاشته نشود قرار است که... و .... ارتقا پيدا کنند و به مرحله استاد تمامی برسند. البته به نظر می رسد که شانس .... در اين وسط بيشتر باشد. ولی به هرحال بايد ديد که آيا ابر و باد و مه خورشيد و فلک می گذارند که اين کار صورت بگيرد يا بازهم مشکل می آفرينند؟

معرفی کتاب

بالاخره کتابی که مدتها پيش قرار بود وارد بازار شود منتشر شد. کتاب ((راهنمای عملی تاسيس مرکز اطلاع رسانی)) نوشته کارن کريزمن و ترجمه دکتر فريده عصاره توسط دانشگاه چمران اهواز منتشر شد. قيمت اين کتاب ۲۱۰۰ تومان و حدود ۳۶۲ صفحه می باشد.در اين کتاب با چگونگی ايجاد يک مرکزاطلاع رسانی و مطالعات موردی در اين زمينه آشنا خواهيد شد. لازم به توضيح است که کارن کريزمن در دانشگاه ايالتی نيويورک درس کتابخانه های تخصصی را تدريس نموده است و مدرس و نويسنده در حيطه مديريت اطلاعات است و بيش از ۱۳ سال سابقه در مراکز اطلاع رسانی دارد.

/ 0 نظر / 72 بازدید