کتابدارانه ها

آغاز گرم

سرانجام وبلاگ گروهی کتابداران کار خود را رسما شروع کرد و آغازی گرم داشت. دوستان استقبال کم نظیری از آن کردند و مطالب جامع و در خور توجهی را ارسال نموده اند. خیلی خوشحالیم که کتابداران به همکاری و یکپارچگی-در جامعه مجازی- روی آورده اند که این گشایشی است در جهت همکاریهای وسیع تر و جامع تر در جامعه حقیقی. توفیق روزافزون را برای تمامی اهالی کتابداری طلب میکنیم.

نتایج اولیه آزمون شیراز

سرانجام پس از تقریبا دوماه انتظار نتایج اولیه آزمون دکترای کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه شیراز مشخص شد. به گفته منابع موثق این نتایج دیروز مشخص شده است ولی تاکنون هیچ گونه اطلاعاتی مبنی بر اینکه چه کسانی به مصاحبه دعوت شده اند به دستمان نرسیده است. گویا تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز از نظر اطلاعاتی و ضد اطلاعاتی قوی تر از دانشگاه اهواز هستند و با هیچ ترفندی اطلاعات را لو نمی دهند!

شمه ای بر الکامپ

این روزها-یعنی روزهای قبل!- در مورد الکامپ در ایران زیاد خوانده اید و دیده اید. اما این یادداشت از محمد علی ابطحی درباره الکامپ درنوع خود خواندنی است(بدون سوگیری).

نمایشگاه امسال  آنچنانکه من دیدم متناسب با میزان پیشرفت IT در ایران نبود. جوانان ما در مسائل نرم افزاری و حتی سخت افزاری پیشرفت فراوانی کرده اند. یکی از شرکتها پیشنهاد اضافه کردن تلفن به سایت میداد که با sms مردم بتوانند برای من ایمیل بفرستند. فکر میکردم کاش با این راحت شدن ارتباطات مسئولان دولتی چنین امکاناتی را فراهم میکردند تا بتوانند مستقیم تر وسریعتر با نظرات مردم آشنا شوند. نمیدانم دولت الکترونیک که آن همه برایش سرمایه گذاری شد به چه سرنوشتی مبتلاست که امسال بر عکس سالهای قبل، خیلی حضور کمرنگی داشت. اما ایزیزان که به وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح تعلق دارد بخش بزرگی از نمایشگاه را در اختیار گرفته بود و در قسمتی از آن انواع فیلترینگ ها را هم با افتخار به نمایش گذاشته بود. یکی از مسئولان غرفه ها را دیدم. میگفت علیرغم استقبال بیشتر مردم از نمایشگاه امسال ولی از حضور مسئولان خبری نیست.ISP های تهران وبعضی شهرستانها هم غرفه داشتند . از وقتی فیلترینگ مرکزی شده و از دست سرویس دهندگان خارج شده  ISP ها نفس راحت تری میکشند و از تیررس سوء ظن هایرایج دور شده اند.از کارهای جالب الکامپ غرفه دادن به خبرگزاریها و ومجلات و روزنامه های حوزه IT بود. اطلاع رسانی تخصصی و فنی خیلی به رشد و آگاهی جوانان ما کمک میکند.

http://www.webneveshteha.com/weblog/?id=2146307988

/ 0 نظر / 76 بازدید