مهرانه عطف

بعد از مدتها انتظار بالاخره سومین شماره عطف هم در آمد. این بار بسیار خواندنی تر و متنوع تر از دو شماره قبل. عطف مهر را دریابید.

نشست آرشیوی انجمن

همایش مهرماه انجمن اینبار اختصاص به حوزه آرشیو دارد. در همایش ماهانه، آقای ایوب نازی در خصوص نسخ خطی و فهرست نویسی آنها، خانم عادلی درباره  استانداردهای توصیفی آرشیوی، و خانم باغستانی در ارتباط با میزان همخوانی عناصرکاربرگه های توصیف اسناد آرشیوی با استاندارد بین المللی توصیف آرشیوی(ایساد) در آرشیو ملی ایران، صحبت خواهند کرد. آقای دکتر رضایی شریف آبادی نیز مدیر این جلسه خواهند بود. لازم به ذکر است که همایش ماهانه مهرماه، به صورت پنل و نشست علمی برگزار می شود. از همه کتابداران و آرشیویستهای عزیز برای شرکت در این نشست، دعوت میکنیم تا در تالار ٢٠٠ نفری کتابخانه ملی، روز ٢٨ مهرماه از ساعت شانزده و سی دقیقه جمع شوند.

شاهکار آگاهی

خیلی جالب می شود یک نفر توی روز روشن، جلوی چشم این همه آدم ریز و درشت و غیره، درباره میزان مطالعه و کم بودن آن صحبت کند، بعدش یک مثال بیاورد از نویسنده کتاب وداع با اسلحه، توی چشم شما زل بزند و بگوید مثلا کتابی از ارنست همینگوووی! و دوباره و سه باره هم در خلال حرفهایش هی بگوید همینگووووی! وووی! آدم حرصش می گیرد خب ووووی!

یک ادکایی که از پیش ما رفت

یکی از دوستان ادکایی، خانم ریاحی نژاد، امروز ایران را به مقصد مالزی جهت ادامه تحصیل ترک کرد. برای ایشان آرزوی موفقیت و شادی داریم.

/ 0 نظر / 85 بازدید