کتابدارانه ها

روز گذشته جلسه دفاع از رساله خانم فاطمه باجی در دانشگاه چمران برگزار شد. چکیده رساله  ایشان در وبلاگ چکیده پایان نامه ها قابل مشاهده است. رساله ایشان با درجه عالی و نمره نوزده و پنجاه و یکصدم مورد پذیرش قرار گرفت. به ایشان تبریک میگوییم.

گفتگو با یک تصویرگر کتاب کودک

داستان های رولد دال به عنوان نمونه هايی کلاسيک از ادبيات کودکان جهان ياد می شود و کتاب های او در نقاط مختلف جهان ترجمه و پيوسته تجديد چاپ می شود. داستان های رولد دال نه تنها برای خردسالان برای بزرگسالان هم سرگرم کننده است و نمايش های متعدد از آنها به روی صحنه تئاتر و پرده سينما رفته است. داستان "چارلی و کارخانه شکلات سازی" او به تازگی با بازيگری جانی دپ، ستاره سينمای هاليوود اکران شد. در همين حال، تصويرهايی که داستان های او را تزئين می کند به مشخصه ای ثابت از کتاب های رولد دال تبديل شده و برای بسياری از هنرمندان در عرصه تصويرگری کتاب کودکان الهام بخش بوده است. سرويس جهانی بی بی سی به مناسبت ويژه برنامه های "نسل فردا" برنامه ای راديويی با شرکت کوئينتن بليک و يک نوجوان 13 ساله ايرانی مقيم انگلستان تهيه کرد که در سایت بی بی سی میتوانید این مصاحبه را بخوانید:

http://www.bbc.co.uk/persian/arts/story/2006/12/061209_shr-gnext-quentinblake.shtml

فراخوان طراحی پوستر

در جشن سالگرد تاسیس شورای کتاب کودک، در دی ماه امسال، جلد 10 فرهنگنامه کودکان و نوجوانان رونمایی می شود. از آنجا که این رویداد، برای اهل فرهنگ اهمیتی دو چندان دارد و گامی است در جهت تحقق رویای یک دایرۃالمعارف فارسی تألیفی برای کودکان و نوجوانان ایران زمین، ما « انتشار جلد دهم فرهنگنامه کودکان و نوجوانان » را به عنوان موضوع یک نمایشگاه پوستر انتخاب کرده ایم. از تمام طراحان گرافیک دعوت می شود که آثار خود را با موضوع « انتشار جلد دهم فرهنگنامه کودکان و نوجوانان » به دبیرخانه فرخوان به نشانی : تهران، خیابان انقلاب، خیابان ابوریحان، خیابان شهید وحید نظری، پلاک 69 ، طبقه دوم، شورای کتاب کودک ارسال نمایند. اطلاعات بیشتر در سایت شورای کتاب کودک: http://www.cbc.ir/fa/news/

/ 0 نظر / 70 بازدید