کتابداران هک شده!

رسیده بود بلایی ولی به خیر گذشت. چند دقیقه قبل میخواستیم طبق عادت هرروزه اخبار وبلاگ گروهی را بررس کنیم که دیدیم به جای نوشتار وبلاگ، پیامی آمد تحت عنوان ارباب هکرها! یاللعجب! درست حدس زدیم؟ وبلاگ گروهی کتابداران هک شد؟! آقای رجبی و خانم صابری آنلاین بودند و خبر را تایید کردند و حتی گفتند که وبلاگ خانم کرمی هم هک شده! خانم پاکدامن گفتند که شماره مدیر بلاگفا را دارند. شماره مدیر بلاگفا را به دوستان دادیم تا پی گیر قضیه باشند. معلوم نیست کار کدام کتابدارنشناسی بوده که اینگونه همه را آواره کرده است! اما چند دقیقه بعد به طرز عجیبی دیدیم که همه چیز سرجایش برگشته است و انگار نه انگار که وبلاگی هک شده. نه خانی آمده و نه خانی رفته. به هرحال این هم از دغدغه های امروز ما بود دیگر...

از آقای دکتر رضایی شریف آبادی چه خبر؟

از نیمه مرداد امسال آقای دکتر رضایی شریف آبادی برای فرصت مطالعاتی عازم ونکوور کانادا شده اند. در این مدت از حالشان جویا بودیم و خداراشکر هم سلامتند و هم به شدت فعال. اخیرا هم خبری ارسال کرده اند که بسیار باعث سرور و شادمانی است. با اجازه ایشان این خبر را اشاعه می دهیم!

طبق خبرهای مستند و شنیده های موثق عنقریب است که رشته مطالعات آرشیوی در مقطع کارشناسی ارشد در وزارت علوم تصویب شود. جای چنین رشته ای در ایران خالی بود. زیرا در شرایط حاضر به آرشیویست تحصیلکرده نیاز مبرم داریم. علی رغم احترامی که برای تحصیلکرده های تاریخ قائلیم، لیکن آنها دید آرشیویستها و کتابداران را ندارند و از بعد اطلاع رسانی به این قضیه نگاه نمی کنند. بنابراین وجود رشته مطالعات آرشیوی می تواند غنی کننده مراکز آرشیوی از آرشیویستها باشد. دکتر رضایی در کنفرانس بین المللی ASIST شرکت کرده اند و تصاویر و لینکهای این همایش را هم ارسال کرده اند. همچنین از خانم پرفسور ایدی راسموسن نام برده اند که گویا دو هفته دیگر به ایران سفر می کنند. آقای دکتر رضایی اظهار امیدواری کرده اند که بتوانیم در ایران برای ایشان سخنرانی در حوزه آرشیو بگذاریم. تصویری را هم که مشاهده می کنید  از ایشان (دکتر رضایی) و یوجین گارفیلد خودمان است. برای آقای دکتر رضایی شریف آبادی آرزوی موفقیت می کنیم.

/ 0 نظر / 61 بازدید