یک روز تعطیل

اول: سعید کوچولوی سابق از دیشب منزل ماست. امروز بعد از اینکه کمی درسهایش را خواند مشغول بازی با تبلت شد. کنجکاو شدم که کدام بازی هست که سرش را اینطور گرم کرده؟! و اصلا این بازی کی داونلود شده که خودم خبرندارم؟! دیدم که یک بازی هست به اسم آزمون لوگوها یا لوگو کوییز. بازی جذابی بود. لوگوهای شرکتها و سازمانهای مختلف جهان را نشان میداد و فرد باید نام شرکت را تایپ کند. آنهم با املای صحیح. خیلی برایم جالب بود که سعید توانست بیش از 40 لوگو را صحیح بنویسد. ولی مثلا در مورد پیکاسا- ار اس اس- لینوکس-آفیس نمیدانست چه باید بکند و آن را هم یاد گرفت. بازی جذابی هست و اطلاعات عمومی راجع به لوگوها را تست میکند.

دوم: به کتابخانه عمومی نزدیک منزل رفتیم و دیدیم دکوراسیون داخلی شان را عوض کرده اند. فضا دل انگیزتر شده و مراجعه کننده احساس راحتی بیشتری میکند. روزنامه های امروز را از کتابخانه گرفتیم و آوردیم منزل. با فراغ بال یکی یکی همه را باز کردیم و خواندیم. وقتی به خود آمدم دیدم که دورمان مملو از روزنامه است! بشمار سه همه را جمع کردیم! 

سوم: سعید و خاله اش در حال تمرین درس ریاضی هستند. سعید شنبه آزمون ریاضی دارد. بین خبرهای روزنامه فلان، در بخش معرفی کتابهایش، دیدم که کتاب های تاریخ ترسناک را معرفی می کند. میدانستم که سعید قبلاً کتابهای علوم ترسناک را خوانده. برای همین خبر انتشار این کتابها را بهش دادم. خبر را خواند و مقرر شد بعد از امتحانش کتابها را برایش بگیریم.

چهارم: امروز وقت آزاد دست داد تا ویرایش کتاب جدیدی را تمام کنم. دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه خوارزمی و یکی از دانش آموختگان دانشگاه شهید بهشتی زحمت تهیه این مقالات را کشیده اند. اگر مشکلی پیش نیاید تا قبل از اتمام سال آن را به ناشر می سپارم.

پنجم: سوالات آزمون پایان ترم را طرح کردم. سوالات همه تشریحی هستند. به جز درس مبانی رایانه که  تستی هست. نمیدانم چرا بیخود و بیجهت اصرار دارم که سوالات تشریجی باشند؟! دانشجوها چه گناهی دارند که باید دو ساعت تمام بنشینند و فقط بنویسند؟! خودم چه گناهی کرده ام که باید بعدا همه این نوشته ها را خط به خط بخوانم؟!

ششم: زمستان که میشود عین مرغ زبان بسته زود خوابم می برد! تقریبا ساعت 9 شب آف میشوم ولی حدود سه یا چهار صبح بیدارم! عادت عجیبی شده! عجیبا غریبا!

/ 0 نظر / 66 بازدید