کتابدارانه ها

برگزاری کارگاه آموزشی

امروز یک کارگاه آموزشی درمورد چگونگی خرید آنلاین منابع کتابخانه ای برای معاونین پژوهشی دانشکده ها و نیز اعضای هیئت علمی و کتابداران در دانشگاه چمران اهواز و در تالار دکتر پاک سرشت برگزار گردید. کتابخانه مرکزی این دانشگاه بانی برگزاری این کارگاه آموزشی بود. این کارگاه آموزشی ازساعت هشت تا ۱۴ برگزار شد و به نفرات شرکت کننده گواهی شرکت در کارگاه اعطا می شد.

رئیس رفته...رئیس نرفته...

راستش بعید میدانیم رئیس بزرگ از کتابخانه منطقه ای رفته باشد. خبری موثق و رسمی دستمان نرسیده. وگرنه بی خبرتان نمی گذاریم.

نزول شفاف

کتاب هفته دیگر مثل گذشته نیست. قبلا خیلی پربارتر و علمی تر و جذاب تر بود. هرچی که میخواستیم راجع به کتاب و کتابداری و کتابخانه ها بدانیم توی کتاب هفته بود. به قول یکی از دوستان پاتوق ما کتابدارها بود. ولی کتاب هفته مدتهاست رنگ و بوی گذشته را ندارد. فقط می توان گفت حیف....

۱۶۰۰ یورو: حق عضویت ایران

مسئولان نهاد کتابخانه هاي عمومي در آستانه برگزاري کنفرانس هاي سالانه ايفلا، روز يکشنبه 2۵ تيرماه با واريز حق عضويت به حساب هيات مديره ايفلا، عضويت اين نهاد در فدراسيون بين المللي انجمنها و موسسات کتابداري را به حالت فعال در مي آورند.مبلغ حق عضويت در ايفلا که روز يکشنبه از سوي نهاد کتابخانه هاي عمومي واريز مي شود، رقمي بالغ بر 1600 يورو را شامل مي شود.

کتابخانه مجلس شوراي اسلامي به عنوان يکي از نهادهايي که مي تواند در "پيش کنفرانس" ايفلا که ويژه کتابخانه هاي پارلماني است، شرکت کند هنوز تعداد مشخصي را براي حضور در اين کنفرانس معرفي نکرده است.   کميسيون نظارت بر سفرهاي خارجي مجلس اين  به دليل جلوگيري از ازدياد هزينه ها از سفر هاي غير ضروري به کشورهاي ديگر ممانعت به عمل مي آورد. متن کامل در میراث فرهنگی...

/ 0 نظر / 60 بازدید