کتابدارانه ها

عصرانه ششم

قبل از هرچیز غیبت کوتاه مدت مارا ببخشایید! دو روز همایش دانشگاه شهید بهشتی و دیدار دوستان واساتید و استفاده از یافته های تحقیق دوستان. جای دوستان دیگر خالی. اما یادداشتهای امروز...

 روز دوشنبه هفته قبل ششمین عصرانه کتابدارانه در اهواز برگزار گردید. در این عصرانه خلوت بیشتر درباره مشکلات کتابخانه های عمومی کشور و چگونگی برطرف نمودن این مشکلات بحث شد. در ادامه نیز درباره وضعیت مطالعه در کشور و عدم وجود معیارهای مشخص برای نقد و بررسی مقالات و کتابها بحث و تبادل نظر گردید. در این عصرانه در مورد هفته پژوهش هم مطالبی مورد بحث قرار گرفت. عصرانه این هفته نیز در ساعت شش به کار خود پایان داد.

پایان یک تلاش چند ماهه

همایش کتابدارانه دانشگاه شهید بهشتی عصر پنجشنبه به کار خود پایان داد. این همایش باعث شد بار دیگر کتابداران ایران دور هم جمع شوند- همدیگر را ببینند- تعامل داشته باشند. یک خسته نباشید جانانه به کلیه عزیزان برگزار کننده این همایش میگوییم و امیدواریم که خستگی این تلاش چند ماهه از تنشان خارج شده باشد. برای این  عزیزان آرزوی موفقیت و بهروزی داریم.

ویژه نامه کتابداری

شماره جدید مجله مطالعات تربیتی و روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد منتشر شد. در این شماره مقالاتی به این شرح منتشر شده است:

بررسی قضاوت ربط در منابع الکترونیکی: دکتر داور پناه و آقای رمضانی. تحلیل واژگان عمومی در منابع وب: دکتر فتاحی. ارزیابی اپکهای وب بنیاد: دکتر فرج پهلو و آقای زوارقی. میزان استفاده از مجلات الکترونیکی...: دکتر جوکار و لیلا دهقانی. کارکرد فرهنگ سازمانی در حیطه مدیریت دانش: دکتر پریرخ. عوامل موثر برچاپ مقالات علمی: دکتر میرحسینی و آقای قائمی طلب. عوامل موثر در عدم استفاده از کتابخانه...: دکتر بیگدلی و خانم صباغی نژاد. تحلیل پیوند وب سایتهای کتابخانه های ملی جهان: آقای زین العابدینی. خانم مکتبی فرد. دکتر عصاره. نقش اینترنت و ماهواره در تغییرات فرهنگی و سیاسی: دکتر عیوضی. گزارشهای استنادی نشریات فارسی: دکتر مهراد و خانم مقصودی.

/ 0 نظر / 73 بازدید