بعد از مدتها یک گردهمایی کتابدارانه

خیلی وقت بود که کتابداران انجمنی دور هم جمع نشده بودند. بعد از تقریبا سه ماه امروز یک بار دیگر کتابداران دور هم جمع می شوند تا از سخنرانی سرکار خانم زهره قائینی استفاده ببرند. ساعت چهارونیم بعد از ظهر امروز کتابخانه ملی را فراموش نکنید.

دفاع وبلاگی

هفته گذشته به فاصله دو روز جلسه دفاع از دو پایان نامه در کتابخانه ملی و دانشگاه الزهرا برگزار گردید. هم خانم فرقدان و خانم پاکدامن پس از دفاع از رساله های کارشناسی ارشد خود درجه عالی گرفتند. به این دو کتابدار تبریک عرض میکنیم و برایشان آرزوی موفقیت داریم.

ایست برای نبض کتاب

بالاخره ضبط برنامه های نبض کتاب تمام شد. همانطور که مطلعید این برنامه ها با هدف ترویج فرهنگ مطالعه تهیه شد و به همین دلیل از اساتید کتابداری کتابخوان و اهل مطالعه دعوت شد تا در این برنامه ها شرکت کنند. از هفته آینده نیز این برنامه ها از رادیو گفتگو پخش خواهد شد. ضبط این برنامه ها هم برای خودش تجربه ای جالب بود. اینکه آدم مرتب حواسش به  اتاق فرمان باشد! اینکه منتظر باشی تا کارشناس یک جمله ای بگوید و همان را بسط بدهی و از داخل جمله اش سوالی بر سوالها بیافزایی! اینکه عطسه ات بگیرد و تمام مدت روی صندلی ات ورجه ورجه کنی تا بلکه عطسه خودش درک کند و برود! اینکه ناگهان با یک جمله یا یک حرکت میهمان برنامه به خنده بیافتی! خلاصه تجربه ای بود که به تجربه کردنش می ارزید... از آقای اکبری و خانم میرکیانی برای در اختیار گذاشتن این فرصت ممنونیم. منتظر چهارقسمت پایانی نبض کتاب باشید. ضمن اینکه احتمالا به زودی سی دی این برنامه ها نیز تهیه و توزیع می شود.

/ 0 نظر / 67 بازدید