استخدام كتابدار

يك مؤسسه فرهنگي –علمي در قزوين جهت تكميل كادر علمي خود به يك نفر كتابدار نيازمند است. مدارك مورد نياز: تصوير آخرين مدرك تحصيلي- تصوير تمامي صفحات شناسنامه-تصوير كارت پايان خدمت با معافيت- درخواست كار-يك قطعه عكس سه در چهار- اين مدارك بايد حداكثر تا 10 شهريور 1384 به نشاني قزوين: صندوق پستي: 1517-34185 ارسال گردند.
تصويب شيوه نامه خريد كتابخانه هاي عمومي
به منظور تعيين ضوابط اجرايي ارزيابي، انتخاب و خريد منابع كتابخانه اي، شورايي به نام شوراي نظارت با تركيب دونفر از اعضاي هيئت امنا به انتخاب اين هيئت، دبيركل، معاون دبيركل در امور كتابخانه ها(دبير شورا بدون حق رأي) و چهار نفر از صاحبنظران و انديشمندان با پيشنهاد دبير كل تشكيل ميشود. بر اساس اين شيوه نامه، اولويتهاي منابع براي خريد عبارتند از: سال نشر نمونه ها، بايد حداكثر مربوط به يك سال گذشته باشد و به ارتقاي سطح فرهنگ عمومي جامعه كمك كند. به نقل از روزنامه ايران.
پيشنهاد سال
چطور است يك پايان نامه درباره آثاري كه به صورت غيرقانوني كپي برداري و به نام ديگري يا ديگران در مجلات علمي منتشر ميشوند تهيه شود؟ قابل توجه كساني كه در شرف نگارش پايان نامه هستند.
و سرانجام ايفلا۲۰۰۵
نمايشگاه و کنگره بين المللي موسسات ، انجمن هاي اطلاع رساني و کتابخانه هاي جهان با شرکت بيش از 4 هزار متخصص کتابداري و اطلاع رساني در سراسر جهان از 24 تا 28 مرداد در «اسلو»ي نروژ برگزار شد. براساس اطلاعيه هاي رسمي منتشره شده از سوي اين اتحاديه ، کتابخانه ها: يک سفر اکتشافي ، موضوع هفتاد و يکمين همایش ایفلا می باشد.اين اتحاديه از تمام متخصصان و فعالان در عرصه اطلاع رساني و کتابداري براي شرکت در اين کنگره دعوت کرده است. برای دسترسی به مقالات ایفلا اینجا را کلیک کنید.
مدلهاي نشر
براي اينكه افراد يك حوزه تخصصي از جديدترين يافته ها در آن حوزه ها مطلع گردند، اين يافته ها بايد منتشر شوند. به اين ترتيب، انتشار اطلاعات تازه، همه موجب دانش افزايي مي شود و هم مطلب منتشر شده را در بوته نقد و بررسي ساير متخصصان قرار مي دهد. انتشار يك مطلب جديد، به خصوص از طريق مجلات كه به جرأت مي توان از آنها به عنوان بهترين منبع جهت انتقال سريع اطلاعات نام برد، طي جريانهاي خاصي صورت مي گيرد. بنابراين مي توان گفت كه طور كلي، نشر داراي دو مدل است: سنتي و به صورت دسترسي رايگان. رويه نشر در مدل سنتي به اين ترتيب است: نويسنده، كار پژوهشي را انجام مي دهد و مقاله ا ي را از يافته هاي خود تهيه مي كند. دست نوشته اي از مقالات خود را به مجله ارائه مي كند. مقاله داوري مي شود، پس از داوري و تأئيد توسط داوران، منتشر مي شود و هزينه اي به عنوان حق الزحمه به نويسنده پرداخت مي شود. حق مؤلف آن مقاله به ناشر تعلق پيدا مي كند. مقاله به صورت كاغذي و ديجيتالي بايگاني ميشود. اين مقاله پس از اينكه هزينه آن از سوي خواننده يا مؤسسه پرداخت شد تحويل ميشود. در مدل دوم كه به صورت دسترسي رايگان مي باشد، هزينه نشر مقاله از سوي نويسنده پرداخت مي شود، حق مؤلف در اختيار نويسنده قرار مي گيرد، به صورت ديجيتالي بايگاني مي شود، و درنهايت مقاله به صورت رايگان در دسترس همگان قرار مي گيرد.

/ 0 نظر / 81 بازدید