کتابدارانه ها

جلسه دفاع از رساله كارشناسي ارشد<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

روز 21 خرداد ساعت يازده و سي دقيقه و در تالار دكتر پاك سرشت يك جلسه دفاع از رساله كارشناسي ارشد برگزار خواهد شد. اين رساله تحت عنوان بررسی زیرساخت اطلاعاتی کتابخانه های بانکهای دولتی مستقر در شهرستان تهران به منظور پیشنهاد شبکه اطلاعاتی برای این کتابخانه ها توسط خانم  فاطمه حميدي دانشچوي كارشناسي ارشد كتابداري و اطلاع رساني ارائه خواهد شد. استاد راهنماي وي آقاي دكتر كوكبي و استاد مشاور ايشان آقاي دكتر فرج پهلو هستند.

ادامه گفتگوي بي پرده با دكتر حري...

-          ربط  مفهومي اساسي است كه جايگاه مهمي در ذخيره و بازيابي اطلاعات دارد اما خيلي تا چندي پيش آن را به درستي نمي شناختند. در حالي كه 40 سال از عمر اين مفهوم مي گذرد. واقعيت اين است كه ما خودرا بي نياز از تفكر دانسته ايم. ورود فنون جديد بدون مباني نظري به حوزه كتابداري باعث شده كه ما تازه بعد از 40 سال بگوئيم كه ربط چيست؟ اگر نجنبيم و اين مباحث را بومي نكنيم شناساندن مفاهيم به افراد دشوارتر مي شود.

-          اين تصور كه حلقه اي درست شده متشكل از دوستان و شاگردان(دكتر حري) نادرست است ولي ممكن است حلقه اي به وجود آمده كه به عنوان حلقه اطلاع شناسي  است و اين هم يك حلقه علمي است و در برابر انجمن قرار نگرفته است. من درون رشته هستم و فرقي ندارد عضو انجمن باشم يا نه. انسان بايد در جايي باشد كه احساس مفيد بودن كند.

عرض تسليت

آقای عليرضا نوروزی عزيز. برای آن مرحوم طلب آمرزش و برای شما و خانواده محترمتان از خداوند طلب صبر داريم. ما را در غم خودتان شريک بدانيد.

فراخوان مقاله

International Forum on Science Study and Scientometrics

 

 24-28 Sep, 2006

 

WISELAB

<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />DalianUniversity of Technology

 Dalian, China

اين همايش در موضوعات علم سنجی- اطلاع سنجی-وب سنجی-مشارکت در توليد اطلاعات علمی می باشد. تا ۲۰ همين ماه(ژوئن) فرصت داريد تا چکيده های خود را ارسال کنيد. البته ظاهرا اطلاعات کاملتر در سايت همايش آمده که هنوز فعال نيست. می توانيد با ايميلهای مسئولان برگزاری همايش تماس بگيريد و چکيده های خود را برای آنها ارسال کنيد.

Liuzy@vip.163.com  chenyue_dut@sina.com

www.wiselab.cn

/ 0 نظر / 61 بازدید