گفت‌وگو با طاهره کرمی‌نویسنده وبلاگ کتابدار

روزنامه آسيا با خانم کرمی کتابدار بلاگر مصاحبه ای را ترتيب داده است. البته لينک اين مصاحبه در وبلاگ خودشان بود و ما با اجازه ايشان در اينجا به روزنامه آسيا لينک می دهيم.

- آشنایی من با وبلاگ بر می‌گرده به سال 82 که در مقطع کارشناسی ارشد قبول شدم. داشتم وبگردی می‌کردم که پرشین بلاگ رو دیدم. اوایل حتی نمی‌دونستم که پرشین بلاگ یک سرویس دهنده وبلاگه.تعریف من از پرشین بلاگ یک سایتی بود که هر کسی هر چیزی خواست می‌تونه اونجا بنویسه.اوایل وبلاگم مخاطب نداشت.فقط برای خودم می‌نوشتم.بیشتر در مورد کارهایی که دارم برای پایان نامه انجام می‌دم می‌نوشتم یعنی همه مطالبم در مورد وبلاگ و کتابداری بود... بقيه را در روزنامه آسيا مطالعه نماييد.

آمادگی در برابر سوانح و بلایا

مرحله‌پيشگيري‌ از سوانح‌ به‌ منظور شناخت‌ علل‌ سوانح‌ و به‌ حداقّل‌ رساندن‌ خطرات‌ ناشي‌ از خود ساختمان‌كتابخانه‌، تجهيزات‌ و اثاثيه‌ كتابخانه‌ سه‌ علت‌ اساسي‌ كه‌ براي‌ مقابله‌ با سوانح‌ بايد از آنها جلوگيري‌ كردعبارتند از: دسترسي‌ غيرمجاز به‌ كتابها، آتش‌ سوزي‌ و سيل‌. اولين‌ گام‌ ضروري‌، بازرسي‌ از ساختمان‌ كتابخانه‌ است‌. اين‌ چنين‌ بازرسي‌ شايد قبلاً بعنوان‌ بخشي‌ ازاقدامات‌ بررسي‌ محيط‌ و اطراف‌ كتابخانه‌ انجام‌ گرفته‌ باشد. کرانه را دريابيد. خيلی به کار کتابخانه ها می آيد.

دفاع از رساله

روز شنبه ۱۸ تيرماه خانم انواری دانشجوی کارشناسی ارشد کتابداری دانشگاه شيراز از رساله خود دفاع خواهند کرد. موضوع رساله ايشان به اين قراراست: بررسی رويکردهای موضوعی (زبان طبيعی و کنترل شده) در بازيابی اطلاعات از پايگاههای پيوسته کتابشناختی.

يک جابجايی کوچک

 مرکز بين المللي گفتگوي تمدنها که منحل شد، کتابهای کتابخانه اين مرکزکه يکي از بزرگترين کتابخانه هاي تخصصي کشور است،طبق تصميم هيات وزيران به کتابخانه فرهنگستان هنر منتقل خواهد شد. کتابخانه مرکز بين المللي گفتگوي تمدنها بيش از 50 هزار جلد کتاب و هزاران جلد مجله و نشريه داخلي و خارجي دارد. به نقل از دات.

اين شلوغی سر...

در اين روزها خيلی ها می خواهند دفاع کنند. خيلی ها هم می خواهند تاريخ دفاع بزنند ولی دچار سوختگی از ناحيه بينی می شوند. فعلا سر همه اساتيد شلوغ است. خبر تازه ای اتفاق نيافتاده. گروه خبری هم خلوت است. همه جا امن و امان است. تا دوشنبه که روز دفاع خانم کرمانی و آقای گلچوبی است مطلبی نداريم. يک مرخصی چند روزه...

/ 0 نظر / 84 بازدید