بازهم درباره مجلات الكترونيكي

يافتن يك مجله در قالب الكترونيكي، كه به صورت تمام متن هم به ارائه مقاله بپردازد، كار دشوار و وقت گيري مي باشد. به خاطر اينكه كاربران بايد در پايگاههاي اطلاعاتي متعددي به جستجو بپردازند. كاربران معمولاً به سختي ميتوانند پايگاههايي را كه مقاله تمام متن ارائه مي كنند از پايگاههايي كه صرفاً كار نمايه سازي و چكيده نويسي را انجام مي دهند، تميز دهند. در اين مقاله كه صورت اسلايدهاي پاورپوينت است، ميتوانيد ببينيد كه چه راه حلهايي جهت يافتن مجلات الكترونيكي و دسترس پذير ساختن آنها توسط كتابخانه ها پيشنهاد شده است. استفاده از ركوردهاي مارك يكي از آنهاست.
موتور کاوش بلاگی
گوگل با سرعت در جاده پيشرفت می تازد. اين موتور کاوش قدرتمند اخيرا سرويسی را برای بلاگرها به ارمغان آورده است که می توان از آن طريق به جستجو در وبلاگها پرداخت. بخش جستجوی پيشرفته آن واقعا بی نظير است. شما ميتوانيد کليد واژه های مورد نظر-نشانی وبلاگ و تاريخی که مطلب در آن محدوده باشد را وارد کنيد و نتايج مورد نظر خود را بازيابی کنيد.
امسال خبری نيست؟!
هر سال در اين زمان در بوستان آزادی شيراز نمايشگاه کتاب از طرف شهرداری برگزار ميشد. ولی امسال هنوز از اين کار خبری نيست. گفتيم نمايشگاه شرط کافی برای کتابخوان شدن نيست نگفتيم که ديگر تعطيلش کنيد. بهتر است از بحث سريع بگذريم که فقط ذکر مصيبت است.
باز هم کمک به مصيبت زدگان کاترينا
درمورد کمک کتابخانه ها به طوفان زدگان کاترينايی مطالبی قبلا گفته شد. اما انجمن کتابداران امريکا برنامه جالبی پيشنهاد کرده است. طی اين برنامه فرصتی برای تمام کتابخانه های امريکا از عمومی گرفته تا تخصصی فراهم شده تا به مردم طوفان زده کمک کنند. آنها با رساندن کتاب-وجه نقد-رايانه و ساير کمکها می توانند ياری رسان اين مردم باشند. فرمی هم در سايت انجمن کتابداران امريکا تعبيه شده است که کتابخانه داوطلب بايد کليه مشخصات خودرا در آن ثبت نمايد.
mld.jpg
کتابداران نظامی
چهل و نهمين کارگاه آموزشی سالانه کتابداران نظامی امسال در ۹ دسامبر برگزار ميشود. حدس می زنيد شهر برگزاری اين سمينار کجاست؟... لاس وگاس. لازم به ذکر است که بخش کتابداران نظامی وابسته به انجمن کتابخانه های تخصصی می باشد و هدف آن خدمات رسانی کتابخانه ها به نظاميان است. اين انجمن در سال ۱۹۵۳ تاسيس شده است.
يک وب سايت مخصوص کتابدار نماها
قابل توجه کتابدارنمایانی که دوست دارند از این طریق مراجعان خودرا ناراضی و کتابخانه خودرا بدنام کنند. سایت جدول مخصوص شماست. اگر دوست دارید که سرکار خود به کاربران خدمت نکنيد دائما در اين سايت حاضر باشيد! عواقبش با خودتان!

/ 0 نظر / 62 بازدید