مرگ کتابدار = مرگ بشريت

باخبرشديم که خانم پريسا شيخ الاسلامی کارشناس کتابداری پزشکی و کارمند کتابخانه مکانيک دانشگاه خواجه نصير و رتبه دوم کنکورکارشناسی ارشد دانشگاه آزاد دارفانی را وداع گفته است. کتابداران فردا اين ضايعه را به تمام کتابداران و خانواده ايشان تسليت ميگويند.

افسانه يك شجاع قلب:

حسين مالكي، داستان نويس ايراني درمقاله اي تحت عنوان ((هري پاترشرقي)) ادعا ميكند كه خانم رولينگ خالق هري پاتر، كتابهايش را ازكتاب ((تنهايم نگذار)) وي ايده گرفته است و اين كتاب ازمجرايي به دست اين خانم رسيده است. وي معتقد است كه كتاب ششم خانم رولينگ ازكتاب تنهايم نگذارايده گرفته شده است.
ايشان مدعي است كه شخصيت ميرتل گريان دركتابهاي هري پاتر، ايده گرفته شده ازشخصيت ركسانا دركتاب تنهايم نگذاراست.حسين مالكي اظهارميدارد كه سه سال ازنوشته شدن آخرين كتاب خانم رولينگ كه ((هري پاتر و محفل ققنوس)) نام داشت گذشته است.
نكته: ما اين ادعاي اين فرد شجاع و با اعتماد به نفس را نه تكذيب ميكنيم و نه تاييد. فقط اشاره ميكنيم كه حتما كتابهاي هري پاتر را بخوانيد تا موضوع را بهتردرك كنيد. درضمن به آقاي مالكي يادآوري ميكنيم كه آخرين كتاب خانم رولينگ، خرداد ماه سال 1382 منتشرشد و تابستان همانسال به ايران آمد.

فوران خلاقيت:

يك كتابخانه دريك نقطه ازاين مرزوبوم دست به خلاقيت تازه اي زده است. به اين ترتيب كه كتابهاي خود را براساس فصلهاي خود، ازيكديگرجداكرده و هرفصل را دررده اي خاص قرارداده است. اوج ابتكار و خلاقيت دراينجا نمايان ميشود.

-اين مطلب را فقط براي رفع خستگي شما گذاشتيم. دليل خاصي نداشت، فقط جالب بود! درضمن منبع آن هم به اين شرح است: شنبه ۲۷ تير ۱۳۸۳ – ۲۸ روزنامه شرق- بخشي ازمقاله شهردرمحاصره جانورها

از لابه لاى قفسه هاى شيك و تميز كتابخانه مركزى دانشگاهمان رد مى شدم و با خودم فكر مى كردم كه اين كتابخانه نسبت به سال هاى پيش چقدر تميزتر و شكيل تر شده است كه سوسك قهوه اى رنگ بزرگى را ديدم، داشت جلوى پايم از قفسه سمت چپ آهسته و با طمأنينه مى رفت به سمت قفسه كتاب هايى كه طرف راستم چيده شده بود.

در ذهنم هم نمى گنجيد كه در آن محل پاك و پاكيزه كه فقط كتاب و ميز و صندلى پيدا مى شود و به اصطلاح يكى از مدرن ترين نشانه هاى شهرهاى امروزى است، سوسك و ملخ و از اين قبيل جك و جانورها پيدا شود.

-یک وبلاگ جدید. یک وبلاگ جدید درزمینه کتابداری و اطلاع رسانی و با داشتن مطالب متنوع و جالب پا به عرصه دنیای وب گذاشته است. به احتمال قریب به یقین کاری است ازآقای منصوریان و دوستان ایشان. این وبلاگ به زبان لاتین است.به خالق این وبلاگ تبریک و خسته نباشید میگوییم.

/ 0 نظر / 67 بازدید