استاد فرزانه درگذشت

 باورش غيرممکن بود. يک سرماخوردگی ساده و ... خانم فرزانه فرزين استاد فرزانه علوم کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه شيرازپس ازتحمل يک دوره آنفلونزای شديد درگذشت. روزجمعه پيکرپاک ايشان به امانت به خاک سپرده شد.اصلا باورنميکنيم که مادرمهربان کتابداران و فرشته بخش کتابداری رفته باشد... وی مثل فانوس روشن و گرم بود.هيچ کس لبخند گرم و صدای دلنشين اورا ازياد نخواهدبرد. واقعا رفتنش چه دلشکن بود... گويی ازقبيله ما کتابداران يکی يکی کم ميشود. فرشته ما هم رفت...واقعا مرگ برای تو بودن است...


تعدادی ازپيامهای تسليت  دوستان را با هم مرورميکنيم. فعلا به اين مناسبت مطلب تازه ای برای يک هفته نخواهيم داشت. خانم فرزين هرکاری که برای تو انجام دهيم بازهم کم است:


خبر مرگ همکار گرامی سرکار خانم فرزین را ناباورانه دریافت کردم. این خبر اندوه سنگینی برما حاکم کرده است که گزیر و گریزی از آن نیست.  از جانب گروه کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه شهید چمران اهواز و نیز انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه خوزستان، این مصیبت را به خانواده محترم این عزیز از دست رفته و کلیه همکاران، به ویژه همکاران بخش کتابداری دانشگاه شیراز، صمیمانه تسلیت عرض می نماید.  شادی روح آن مرحومه و شکیبائی بازماندگان ایشان را از خداوند متعال خواستار است.


  عبدالحسین فرج پهلو

 

خبر کوتاه بود. فقط چند سطر. اما بسيار نامنتظر بود. مگر می شود؟! خانم فرزين؟! خدايا! نه حتما اشتباهی شده. اما نه! نوشته درگذشت. ای داد!
چطور می شود آن لبخند رفته باشد؟ آن لبخند پاک و مهربان! دانشجوی فوق ديپلم بودم که يکی از استادانم او را به من معرفی کرد. وقتی برای کارآموزی به شيراز می رفتم، گفت دوست من خانم فرزانه فرزين از اساتيد بخش کتابداری است اگر کاری داشتی می توانی به او مراجعه کنی. متاسفانه هيچ وقت کاری پيش نيامد. آشنايی ما در حد يک سلام و عليک باقی ماند. نه افتخار شاگردی اش را داشتم، نه در حد و اندازه های همکاری با او بودم، اما هر وقت به بخش سر می زدم با لبخند گرم و متواضعش پذيرايم بود. سبزه بود و بالا بلند، و لبخند فروتنانه اش ازبلندايش روحش خبر می داد. خانم فرزين از جمله افرادی بود که در آرامش، سکوت، و تواضع بی حدش روزها را سپری می کرد و شايد به همين دليل بود که کتر کسی او را می شناخت. شايد مرگ زود هنگامش نشان از آن باشد که او چندان هم زمينی نبود.
متاسفم. برای همه جامعه کتابداری و برای تمام همکاران دانشکده علوم انسانی و...
او يک انسان به تمام معنا بود، اميدوارم آن گونه که شايسته يک انسان راستين است از او ياد شود.
رويا مکتبی

 

دراین وانفسا که دل خاک را به بهانه پیدا کردن گنجی می شکافند  ما دل خود را شکافتیم و گنج خود را در دل خاک نهان کردیم.

ضایعه درگذشت جانگداز انسانی وارسته  خواهری مهربان و استاد فرهیخته سرکار خانم فرزانه فرزین  را به خانواده ایشان و جامعه کتابداری و اطلاع رسانی ایران تسلیت عرض می نماییم.

شاپور محمدی 

 

 درگذشت استاد فرزانه و مهربان سركارخانم فرزانه فرزين را به تمامي جامعه كتابداري ايران و به خصوص به خانواده محترم ايشان و گروه محترم كتابداري دانشگاه شيراز و دانشجويان كتابداري دانشگاه شيراز تسليت عرض مي نمايم .
اگرچه سعادت دانشجويي در محضر ايشان را نداشته ام اما در سال سوم دانشجويي كه به سمينار جامعه اطلاعاتي دانشگاه شيراز رفته بودم با ايشان آشنا شدم . هيچگاه لبخند پر از مهر و محبت و مهربانيهاي ايشان را فراموش نمي كنم . خداوند روحشان را قرين رحمت فرمايد .
مريم فتاحي

 


آنکه درد مرا می فهمید مادر بود


هنوز در بهت این خبر مانده ام و باورش برایم بسیار سخت است٬ هر چه گشتم دیدم هیچ جمله و عبارتی نمی تواند جایگزین درد و اندهی باشد که بر قلب یک یک ما فرزندان آن مادر عزیز وارد شده است٬ آری خبر درگذشت استاد فرزانه و بزرگوارمان"استاد فرزانه فرزین" تمامی ما را داغدار کرد. او براستی برای همه ما مادر بود. مادر عزیزم می دانم که ما را می بینی و مثل همیشه به ما لبخند می زنی. تنها می توانم بگویم این مصیبت را به خانواده محترم فرزین و تمامی اساتید و کتابداران عزیز خصوصا دانشجویان ایشان تسلیت عرض می نمایم و از خداوند برای مادر خوبمان علو درجات مسئلت دارم.


طاهره کرمی


۹
باخبرشديم که آقای پورسربازکتابدارو مربی کتابداری و اطلاع رسانی باسابقه نيز به ديارابدی شتافته اند. درعرض يک هفته دو کتابدارگرانمايه ازميان ما رفتند. اين حزن بزرگ را به تمامی کتابداران تسليت عرض ميکنيم. بردوستان رفته چه افسوس ميخوريم /ما هم مگرجوازاقامت گرفته ايم؟  

/ 0 نظر / 93 بازدید