بدون همايش: نقد همايش

مردادماه امسال به دليل تعطيلات انجمن كتابداري ايران همايشي نداشت ولي روز 24 مردادماه در سراي اهل قلم و توسّط خانه كتاب نشستي به منظور نقد همايشهاي ماهانه انجمن برگزار گرديد. در اين نشست كه جمعي از كتابداران- دانشجويان و اساتيد كتابداري حضور داشتند آقايان مطلبي- دكتر فتاحي-دكتر نوروزي چاكلي- عمراني- دادرس و خانم رها دوست به بيان ديدگاههاي خود در زمينه همايشهاي ماهانه انجمن پرداختند. آقايان عمراني و فتاحي در زمينه اهميت اين همايشها و چگونگي برنامه­­ريزي براي برگزاري اين همايشها صحبت كردند. ايشان از برنامه هاي درازمدت انجمن در زمينه همايشها-بررسي حيطه هايي كه بايد در قالب سخنراني ارائه مي شدند صحبت كردند.  خانم رهادوست در سخنان خود كميته همايش را از جنبه هاي مختلف مورد ارزيابي قرار داد.وي بيان داشت كميته همايشها با تمام مسائل اجتماعي موجود در جامعه در ارتباط است.  سپس هريك از افراد نامبرده به بيان ديدگاههاي خود در زمينه همايشهاي ماهانه پرداختند. اين نشست در ساعت 19 به كار خود پايان داد. سركارخانم نوريزاد گزارش كامل اين نشست را تهيه كرده اند كه به زودي از نظرتان خواهد گذشت.

كارگاه مقاله نويسي

روز پنج­شنبه نيز در مركزاسناد كارگاه شيوه مقاله نويسي توسّط كميته آموزش برگزار گرديد كه آقاي دكتر فتاحي مدرس اين كارگاه بود. در اين كارگاه- شركت كنندگان با هدف از نگارش مقاله- انواع مقالات- چگونگي انتخاب ومراحل گام به گام نگارش مقاله و بخشهاي مختلف يك مقاله تحقيق آشنا شدند.  اين كارگاه كه از ساعت 9 صبح آغاز شده بود در ساعت چهار و سي دقيقه به كار خود پايان داد. از آقاي زين العابديني مسئول كميته آموزش- سركارخانم عباسي هماهنگ كننده كارگاه و دكتر فتاحي كه زحمت تدريس در اين كارگاه را كشيدند بي نهايت سپاسگزاريم.

حاشيه بدون سوگيري: در اين كارگاه امكان هرگونه مانور از جانب شخكايي ها سلب شده بود و همگي مانند انسانهاي متمدن مشغول فراگيري بودند!

تصاوير اين نشستها را ميتوانيد در فتوبلاگ كتابداري ايران مشاهده فرماييد.

 ضمن اينكه گزارش هفتاد و هشتمين جلسه هيئت مديره در سايت انجمن قابل مشاهده است. با سپاس از آقاي عليمحمدي

شاهکاری دیگر از ملی ترین کتابخانه جهان

در یادداشت دیروز گفتیم که این کتابخانه وطنی ما داستانهای جالب و گفتنی برای خود دارد. فقط کافی است که یک ساعت در آن پرسه بزنید. به نظر میرسد که  این امر بر مسئولان محترم بخش اطلاع رسانی(همان وبگردی خودمان) مشتبه شده که چت کردن از طریق جی میل عملی غیرشرعی و خلاف موازین و ارزشهاست! به همین جهت در تازه ترین اقدام خود برای دسترسی هرچه راحت تر و آزادتر به اطلاعات این بخش را هم از فیلترینگ بی نصیب نگذاشتند.(بدون سوگیری)

/ 0 نظر / 85 بازدید