کتابداران سرگردان

-سلام خدمت همه مخاطبان گرامی:

ما ازديروزوارد اهوازشده ايم و فعلا جا و مکان ثابتی نداريم. يعنی هنوز خوابگاهها آماده نشده اند. اين فرصت هم به طوراتفاقی به دست آورديم تا کتابداران فردارا روزآمد کنيم. اگر تاخيری دربه روزرسانی وبلاگ ديديد مارا ببخشيد. به محض مستقرشدن دريک مکان ثابت کارخودرا ادامه خواهيم داد. اما چند خبر:

-خبراول اينکه جلسه دفاع ازپايان نامه آقای علی حميدی که روزسه شنبه برگزارشده بود به پايان رسيد. ازاين جلسه اطلاعات دقيقی دردست نيست. فقط ميدانيم که نمره ايشان ۶۷/۱۹ شده است. به ايشان تبريک ميگوييم و آرزوی توفيق روزافزون برای ايشان داريم.

-خبردوم که خبرناگواری ميباشد و آن درگذشت دکتر علی مزينانی ميباشد.اين خبرهمه کتابداران و اساتيد کتابداری و اطلاع رسانی ايران را شگفت زده و غافلگيرکرد. ما اين ضايعه را به جامعه کتابداری ايران تسليت عرض ميکنيم.

-اين روزها درگروه خبری بحثهايی درباره مرگ اطلاعات و مشابه آن ديده ميشود. گفته ميشود که اطلاعات هم می ميرد. ولی عده ای به اين امرمعتقد نيستند و ميگويند اطلاعات طی فرايندهايی تبديل ميشود. يعنی داده به داده تبديل ميشود و اطلاعات ازبين نميرود. حالا نظرشما چيست؟ آيا ما با مرگ اطلاعات روبروهستيم؟ يا خير؟

-كتاب‌هاي كتابخانه دفتر مطالعات ادبيات داستاني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي كه اواخر مردادماه سال گذشته به انبار اين وزارتخانه منتقل شده بودند، به‌زودي به محل دفتريادشده بازگردانده مي‌شوند.اين کتابخانه قبلا تعطيل شده بود و کتابها به انباروزارت ارشاد انتقال داده شدن بودند.ظاهرا قراراست که کتابخانه تخصصی ادبيات داستانی که تنها کتابخانه تخصصی دراين زمينه درکشوراست کارخودرا به زودی آغازکند.


 

/ 0 نظر / 66 بازدید