صبحت بخير کاربر عزيز!

این کتابخانه ملی وطنی هم داستانها و ماجراها دارد برای گفتن....امروز صبح که پس از ارائه هویت وارد کتابخانه ملی شدیم بوی عجیب وآزار دهنده فضا را عطرآگین کرده بود. با کمی دقت متوجه شدیم که انگار کسی دارد سیر سرخ می کند. این بوی دل انگیز سلام صبحگاهی نخستین بود. دومین سلام صبحگاهی را کتابدار راهنما به کاربران می داد که آرام و خوشبخت سرش را روی میزش نهاده بود و مشغول خواب دیدن ششمین پادشاه از هفتمین آنها بود. حیف که دوربین همراهمان نبودوگرنه این دیدنی ترین لحظه استقبال یک کتابدار کتابخانه ملی از کاربران بود... به قول دوست عزیز- الف میم- کتابخانه ملی فقط یک ساختمان زیباست....همین..نه بیشتر...

بانک اطلاعاتی کتابداران

کتابخانه منطقه ای شیراز در تازه ترین طرح خود بانک اطلاعات کتابداران دارای تحصیلات تکمیلی را راه اندازی کرده است. کاربران قادر خواهند بود وارد این سایت شوند و مشخصات کامل خود را وارد نمایند. مشخصات آنها پس از تایید مورد استفاده همه کاربران خواهد بود. البته بر اساس اطلاعاتی که یکی از کتابداران داده است و خواسته است نامش فاش نشود این سایت هنوز جای کار دارد و برنامه نویسان هنوز روی آن کار می کنند.

نکته: موازی کاری این کتابخانه شهره خاص و عام هست ولی در مورد این کار استثنائا کمی هم برنامه ریزی شده است. ظریفی می گفت این موازی کاری ها ممکن است به جایی برسد که کتابخانه مذکور یک  انجمن کتابداری را در مقابل انجمن کتابداری ایران تاسیس کند. (الله اعلم! بدون سوگیری)

/ 0 نظر / 88 بازدید