شعری برای فرزین

نظرات برخی پستهایم را که می خواندم، دیدم که برای پستی که برای زنده یاد استاد فرزین نوشته بودم، دوست عزیزم آقای علی حسینی خواه شعر زیبایی را گذاشته. علی، یکی از بهترین دوستان دوران کارشناسی ام بود. هنرمند، بسیار باهوش، نجیب، مودب و با صفا. یازده سال است که ندیدمش. فکر نمیکردم ایران باشد. البته هنوز هم مطمئن نیستم. هر جا هست شاد و خوش باشد. این شعرش را بازنشر میکنم.

پی نوشت: تازه ترین نظری که آقای دکتر حسینی خواه برایم گذاشته، مشخص شد که ایشان هم اینک عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی هستند. در گروه مطالعات برنامه درسی. خوشحالم که به آن جایگاهی که استحقاقش را داشته رسیده است. انشاله فرصتی باشد تا از نزدیک همدیگر را ببینیم. این هم شعری که تقدیم به زنده یاد فرزین کرده است.

مرگ زیبایی ای نازنین! می دانی اگر زیبایی بمیرد، همه جا تاریک می شود و پرندگان دیگر آواز نمی خوانند *** می دانی اگر زیبایی بمیرد، چشمه ها خشک می شود و درختان دیگر شاخ و برگ نمی دهند *** می دانی اگر زیبایی بمیرد، باد خاموش می شود و دشت ها دیگر بارور نمی شوند *** می دانی اگر زیبایی بمیرد، ستارگان به زمین می افتند و خورشید از این دنیا می رود *** می دانی اگر زیبایی بمیرد، آسمان محو می شود و دنیا کم کم به آخر می رسد *** بیا ای نازنین! شعله عشق را روشن نگه داریم و نگذاریم زیبایی بمیرد. کرج/ شبی بارانی: بهمن 1391

/ 0 نظر / 93 بازدید