کتابدارانه ها

با وقفه ای تقریباً یک ماهه بازهم در خدمت شما هستیم. با خبرها و مطالبی جدید و با جزئیات بیشتر. خوشحالیم که دوباره این افتخار نصیبمان شد که در خدمت شما باشیم.  اما تازه چه خبر؟<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اول درباره آزمونهای دکترای کتابداری

 

برگزاری آزمون دکترای کتابداری دانشگاه شیراز

سرانجام پس از سالها دانشگاه شيراز هم راضی شد تا دوباره دوره دکترای کتابداری را برگزار کند. تا تاريخ ۲۸ اسفند وقت داريد ثبت نام کنيد. ۲۵ ارديبهشت ماه هم آزمون برگزار می شود.

Http://Shirazu.ac.ir

آزمون دانشگاه آزاد هم برگزار شد

آزمون دکترای کتابداری دانشگاه آزاد هم با حضور تقریبا 60 نفر در تهران برگزار شد. به زودی سوالات این آزمون را منعکس خواهیم کرد.

این راه ما بود( نسخه دوم)

 آزمون دکترای کتابداری و اطلاع رسانی دانشگاه چمران اهواز هم روزهای 17 و 18 اسفند در دانشکده علوم این دانشگاه برگزار شد. حدود 42 نفر در این آزمون ثبت نام کرده بودند و تقریباً 38 نفر در جلسه حضور داشتند. در روز اول و از ساعت 9 تا 11 آزمون زبان برگزار شد و از ساعت 14 تا 30/16 آزمون دروس تخصصی مثل مبانی کتابداری، روش تحقیق و مجموعه سازی برگزار شد. سئوالات مبانی کتابداری تشریحی، و سوالات روش تحقیق و مجموعه سازی، تستی و تشریحی بودند.

در روز دوم آزمون دروس تخصصی کتابداری از ساعت 30/8 آغاز شد. آزمون برای دروس تکنولژی اطلاعاتی، مرجع شناسی و ذخیره بازیابی برگزار شد که تا تا ساعت .30/11 به طول انجامید.  بعد از این آزمون، عده ای از داوطلبان بلافاصله اهواز را ترک کردند تا در آزمون دکترای کتابداری که روزهای 19 و 20 اسفند در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار میشود شرکت کنند.

برگزاری مجمع عمومی کتابداران خوزستان

روز سوم اسفند دومین مجمع عمومی انجمن کتابداران خوزستان با سخنرانی دکتر حری و مراسم خداحافظی دکتر فرج پهلو( به مناسبت سفر به کانادا جهت فرصت مطالعاتی) و با حضور کتابداران، اساتید کتابداری و دانشجویان کتابداری برگزار شد. متن کامل این گردهمایی به زودی از طریق وبلاگ انجمن کتابداران خوزستان منتشر می شود.

در این مراسم، پس از سرود دانشگاه، مجری برنامه، خانم مکتبی، برنامه های گردهمایی را اعلام نمود. پس از سخنان ایشان، دکتر فرج پهلو دبیر انجمن کتابداران خوزستان، گزارش فعالیت انجمن را ارائه نمود. پس از ایشان دکتر حری در زمینه مثلث مدیریت دانش در کتابداری و اطلاع رسانی به ایراد سخنرانی پرداخت. پس از استراحتی کوتاه، مراسم تقدیر و تشکر از دکتر فرج پهلو برگزار شد. در انتها هم مراسم پرسش و پاسخ برگزار گرديد. به زودی از اين مراسم بيشتر خواهيد ديد و خواند.

یک موتور کاوش جدید

http://www.live.com

می گویند میخواهد جای گوگل را بگیرد. یعنی ممکن است؟

هرچه گفتی خوب بود..

همانطور که مطلعيد آقای دکتر فرج پهلو برای يک فرصت مطالعاتی عازم کانادا شده اند و اکنون در ونکوور مستقر هستند. برای ايشان آرزوی سلامت می کنيم و اميدواريم که با دست پر به کشور بازگردند و ما باز بتوانيم از دانش ايشان بهره بگيريم. اينجا سايت دانشگاهی است که دکتر فرج پهلو در آن به تحقيق مشغولند.

 

 

 

 

/ 0 نظر / 72 بازدید