روزهای پرکار خوبند

سه شنبه هفته پیش، همایش ماهانه انجمن کتابداری ایران برگزار شد. قرار بود دوست عزیزم احسان محمدی که الان دیگر دکتر محمدی شده، به صورت مجازی روی خط باشد و درباره آلتمتریکز ارائه داشت. جلسه خوبی بود ولی کمی با تنش همراه بود. مثل همان زمانی که مسئول کمیته همایشها بودم! قرار بود یک ساعت قبل از ارائه احسان، در ایرانداک باشم تا اسکایپ را تست کنیم ولی به خاطر کارهای اداری و کلاسهایم، دیرتر رسیدم. حدود سی دقیقه طول کشید تا اینترنت برای لپ تابم تنظیم شود. ولی به هرحال، چهره های چندان جدیدی را در بین مخاطبان نمی دیدم. جز دانشجویان دانشگاه خودمان! هر چند کمیت حضور افراد در جلسات انجمن دیگر برایم چندان مهم نیست و مهم برگزار شدنش و اثرگذاری آن روی افرادی که حضور دارند بیشتر مهم است، ولی باز حس میکنم هنوز شعار ((حداقل مشارکت)) از سوی کتابداران ما به فعلیت در نیامده است.

بگذریم. جلسه خوبی بود. بعد از مدتها آقایان دکتر فتاحی، عمرانی و مسعودی را دیدم. در راه بازگشت به منزل، هنوز خط بخط مقاله آقای حیدری نژاد در خبرنامه انجمن درباره مشارکت در انجمن به ذهنم می رسید..به هرحال، باید بیشتر خودمان را تحویل و جدی بگیریم. آنقدر از این حرفها زده ایم که دیگر کافیست!

چهارشنبه، دو کلاس صبح و عصر داشتم. هر دو کلاس خوب بودند. به کتابخانه فکر میکردم. هنوز خیلی جای کار دارد. تدوین شرح شغلی جدید، کتابخانه دیجیتال، و خیلی ایده های دیگر باید در کتابخانه مان اجرا شود. روز پنجشنبه هم ضبط برنامه داشتیم. موضوع مدیریت در کتابخانه ها. از آقای دکتر رادفر خواستیم دراین برنامه باشد. بحثهای خوب و قابل لمسی شد. عصر هم سری به آژانسهای مسکن زدیم. هنوز در فکر یک سقفیم! حالا چه رهن چه خرید! امشب در بخش نظرات وبلاگم، یک نشانی وبلاگ جدید دیدم. نوشته های یک کتابدار. خوب می نویسد. هر چند نمیدانم که کیست. ولی وبلاگش ارزش خواندن دارد. چون زنده است.

امروز به پدر همسرم کمک کردم تا خاطراتشان را تایپ کنند. انشاله بعد از 4 کتاب شعر، این کتاب خاطراتشان منتشر می شود. ولی هنوز خیلی ویراستاری می خواهد. این هفته هم هفته پرکاری هست.به خصوص اینکه هفته پژوهش و مراسم های مرتبط با آن را هم داریم. هفته های پر کار را دوست دارم. اینطوری حس مفید بودن درونم تجلی می کند. راستی بالاخره کتاب ته خیار را هم خریدم. یکی دو داستانش را خواندم. امشب بقیه اش را می خوانم.

/ 0 نظر / 87 بازدید