توضيح درباره يک خبر

در مورد خبری که پيرامون پذيرفته شدن آقای حمدی پور و خانم مقصودی دردوره دکترای کتابداری اهواز بايد توضيح دهيم که ما از منابع مختلف اين اطلاعات را کسب کرديم و صحت و سقم آن مورد تائيد و يا تکذيب ما نيست. ما به اعتبار آن منابع شفاهی این خبر را نقل کردیم. اما بهتر است صبر کنید تا خودگروه کتابداری اهواز رسما نتايج آزمون را اعلام می کند. البته اين بدان معنی نيست که درجه وثوق اخبار در کتابداران فردا پائين است. به هرحال اين توضيحی بود برای رفع شبهات مختلف که برای کاربران گرامی پيش آمده بود.
ماست بندي
شماره هفته قبل مجله 40چراغ را خوانده ايد؟ فردي به نام پرفسور كتابي، يك شوخي با كتابداران كرده است. بهتر است برويد آن را بخوانيد تا دريابيد علت اين تيتر چيست!
جشنواره كتابهاي دوره رنسانس
كتابخانه بريتانيا يك جشنواره از كتابهاي اروپايي چاپ شده در دوره رنسانس، از سالهاي 1475 تا 1700 با موضوعات مختلف به پا كرده است. گفتني است كه اين كتابها به صورت ديجيتال درآمده اند.
نوانديشان فردا
يك فروشگاه كتاب چند منظوره كه در آن علاوه بر فروش كتاب، قرائت خانه، فروشگاه محصولات صوتي و تصويري و تالار اجتماعات براي برگزاري جلسات نقد و بررسي، تعبيه شده است به زودي در سه طبقه در منطقه تهران نو گشايش مي يابد. اين فروشگاه كه نوانديشان فردا نام دارد هزار متر مربع مساحت دارد و اتحاديه كتابفروشان و ناشران تهران نيز از آن حمايت كرده است. به نقل از روزنامه همشهري
آی اس آی کمرنگ می شود
در ایسنا آمده بود که وزیر علوم گفته اند: اين كه به دنبال مجلات ISI برويم به تضعيف مجلات داخلي منجر خواهد شد. بنابراين بايد مجلات داخلي را به نحوي تقويت كنيم خودمان صادر كننده علم باشيم. دکتر زاهدی گفت: يكي از ضعف‌هاي محققان در درون قطب‌هاي علمي انجام تحقيقات فردي است كه اينها نمي‌تواند افزايش توليد داشته باشد. ما بايد فرايند توليد دانش را تسريع ببخشيم و بايد راهكاري اتخاذ شود تا كارهاي تيمي ارتقاء پيدا كند. دكتر زاهدي در پايان با بيان اين كه توليد علم يك برنامه هدايت شده است ابراز اميدواري كرد كه با همكاري ساير دستگاه‌ها با وزارت علوم شاهد توسعه توليد علم در كشور باشيم.
نکته: ...

/ 0 نظر / 62 بازدید