رقصی در اين ميانه بماناد تا بهار..

دوستان عزیز- اهالی کتابخانه و کتابداری ایران. سلام. سال نو مبارک. پس از تاخیر تقریبا دو هفته ای این اولین یادداشت سال ۱۳۸۶ هست که از نظرتان خواهد گذشت. لحظه لحظه های سال ۱۳۸۶ برایتان سرشار از سلامتی و شادکامی و موفقیت باد.

اما کتابدارانه ها...

اول کار (بدون سوگیری): کتابداران فردا وارد ششمین سال آغاز فعالیت خود شد. امیداست که امسال نیز توان و افتخار خدمتگزاری از طریق این وبلاگ به جامعه کتابداری ایران وجود داشته باشد.

 فراخوان دهم...

سال گذشته نهمین همایش کتابدارانه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در شیراز برگزار شد و تا مدتها دیگر خبری از برگزاری همایش دهم این سازمان نبود. البته با تغییر و تحولاتی که در این سازمان عظیم صورت گرفته بود کم کم به نظر می رسید که قرار نیست همایش دهم برگزار شود. اما... سایت سازمان فراخوان دهم را هم بالاخره اعلام کرد. اطلاعات بیشتر در سایت سازمان قابل مشاهده است.

http://libconf.mporg.ir/

آخرين مهلت ارسال چكيده مقالات: 1/2/1386

آخرين مهلت ارسال اصل مقالات: 16/3/1386

سخنرانی آقای خاتمی در مصر

می گویند قرار است که به زودی آقای محمد خاتمی ضمن بازدیداز کتابخانه اسکندریه مصر در این مکان سخنرانی هم خواهد کرد. شرح ماوقع در همشهری آنلاین.

رنگی نشوید!

 کتابخانه دانشگاه کمبریج دست به ابتکار جالبی زده. قفسه های این کتابخانه که از رنگهای سفید، زرد، سبز، آبی، نقره ای، نارنجی و خاکستری تشکیل شده است، گویای نوع کتبی است که در این قفسه قرار داده شده اند.  کتب موجود در قفسه های کتابخانه دانشگاه کمبریج با رنگ های مختلفی تزیین شده که هر یک از این رنگ ها نمایانگر معانی خاصی است. مثلا: 

* رنگ زرد، نشانگر کتبی است که در مدارس تدریس می شود. یا رنگ سبز، کتب مرجع را در برمی گیرد. رنگ آبی، نمایانگر رمان های ادبی کودکان است. ادامه مطلب.

اعلام نتایج داوری مقالات همایش هشتم

نتایج داوری مقالات ارسالی به دبیرخانه همایش دانشگاه ا لزهرا که امسال هشتمین همایش سالانه خود را تجربه می کنند، اعلام شده است. مهلت ارسال متن کامل مقالات پذیرفته شده تا 15 فروردین خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر به وبلاگ انجمن علمی دانشجویان این دانشگاه مراجعه فرمایید.

http://www.peikeketabdari.blogfa.com/

/ 0 نظر / 66 بازدید