گزارش(قسمت اول)

 

 بيست و پنجمين کنفرانس بين المللی کتابداران دانشگاههای صنعتی-۱۱ تا ۱۴ خرداد ۱۳۸۳

مطلبی که ازنظرتان خواهد گذشت گزارش آقای پارسی اصفهانی ازاين همايش است و به قلم خودشان نگاشته شده است. ما فقط خلاصه ای ازاين گزارش را ارائه ميکنيم.البته اين مطلب را ازگروه خبری دريافت کرده ايم:

 

سازماني به نام ياتول (انجمن بين المللي كتابداران دانشگاههاي صنعتي) تشكيل شده است. اين انجمن توسط كتابداران شكل يافته تا همكاري و رسيدن به اهداف از پيش تعيين شده را تسهيل نمايد. چگونه است كه چنين انجمني در سطح بين المللي تشكيل مي‌شود و در آنها همكاري شكل مي‌گيرد اما ما حتي در سطح ملي از داشتن اين موسسات محروم هستيم. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

چرا ما هميشه در پي اين هستيم كه كارها از بالا درست شود. شخصي دستوري بدهد. كاري توسط دولت بشود. شايد من در اشتباه باشم، اما تصور ميكنم اينها بخشهايي از يك نظام مردمسالار است. رييس و هيئت رييسه انجمن توسط اعضا تعيين مي‌شوند. بنابراين با تغيير دولتها و نظامها چيزي تغيير نميكند و اين انجمن امسال بيست و پنجمين كنفرانس سالانه خود را برگزار نمود.

تركيب شركت كنندگان:

به طور كلي در كنفرانس مزبور، 140 نفر از 34 كشور جهان شركت داشتند كه بخش مهمي از اين تعداد را ايالات متحده امريكا و كشورهاي اروپايي تشكيل مي‌دادند.

اين اولين باري بود كه من در بخش پوستر شركت مي‌كردم. پيش از اين دو مقاله به شكل سخنراني در كنفرانسهاي بين المللي داشته‌ام. تجربه جديد من در بخش پوستر بسيار رضايت بخش بود چرا كه بدون ذره‌اي استرس كار ارائه خود را انجام مي‌دادم.

آنهايي كه سخنراني در مجامع بين المللي را تجربه كرده باشند، به خوبي به اين نوع استرس واقف هستند. حتي اگر به زبان فارسي بخواهيد گفتگو و پرسش و پاسخ داشته باشيد، قطعا استرس وجود خواهد داشت تا چه رسد به لهجه هاي عجيب و غريب ملل مختلف در بيان مطالب به زبان انگليسي.

بنابراين از همان ابتدا تصميم گرفتم كه چيزي را كه مي‌شد به شكل يك سخنراني كامل ارائه كرد و واقعا به اندازه يك سخنراني و بلكه بيشتر مطلب در بر داشت، به شكل پوستر عرضه كنم...

پايان قسمت اول

 

 

 

/ 0 نظر / 66 بازدید