بررسی کمی و کيفی موتورهای جستجو

<?xml:namespace prefix = o />

Search Engine

Reported Size

Page Depth

Google

8.1 billion

101K

MSN

5.0 billion

150K

Yahoo

4.2 billion
(estimate)

500K

Ask Jeeves

2.5 billion

101K

 گوگل با ادعای ایندکس کردن ۸ میلیارد صفحه سهم خود را در مبارزه بین اندازه موتور های جستجو گر افزایش داده است. مایکروسافت هم که قصد دارد عنوان بزرگترین موتور جستجوگر جهان را کسب کند امروز ۵ میلیارد صفحه را ایندکس کرده است. این مسئله موجب می شود تا از ۴.۲ میلیارد صفحه ای به گزارش خود گوگل در سال گذشته ایندکس شده است پیشی بگیرد.

بدست آمده را مقایسه کنید تا ببینید کدام جستجوگر عمق پایین تر را بهتر سرچ می کند. در  بررسی نیتجه یک تحقیق مشخص شد که یاهو حقیقتا قادر است تا عمق 800K صفحات را نیز جستجو کند.

در پایان باید گفت هر چند بیشتر بودن معیار میزان صفحات ایندکس شده یک موتور جستجوگر مفید است, اما هرگز به معنای مرتبط بودن و درست بودن صفحات ایندکس شده نیست. هر چند گوگل تقریبا دو برابر یاهو صفحه ایندکس کرده است اما به این معنی نیست که دو برابر یاهو بهتر و کارآمدتر است.کليک..

يک بلاگر جديد

خانم صباغی نژاد-کتابدار کتابخانه شرکت سازآب پردازان و دانشجوی فعلی کارشناسی ارشد کتابداری دانشگاه چمران وبلاگ اطلاع رسانان نوين را راه اندازی کرده اند. همين چند دقيقه پيش اين وبلاگ کشف شد.

-جناب آقای دکترکوکبی-درگذشت والده گراميتان را تسليت عرض ميکنيم و برای آن مرحومه علو درجات و برای شما بقای عمررا ازايزد منان خواهانيم.

/ 0 نظر / 58 بازدید