تحول

کتابخانه مرکزی دانشگاه اهواز اقدام به خودکارسازی بخش امانت کرده است. کليه کارکنان اين کتابخانه بسيج شده اند تا در بارکدگذاری کتابها مشارکت کنند. نيروها به سرعت و حدت مشغول فعاليت هستند. به نظر ميرسد که تا قبل از شروع ترم جديد اين کار به انجام برسد.

شغل تعريف شده

طی يک شنود ناخودآگاه گفتگوی يک کتابدارنما با يک مراجعه کننده چنين بود: مراجعه کننده گفته بود:ببخشيد ممکن است که از اين صفحه برای من کپی بزنيد؟ خيلی عجله دارم. (کتابخانه دارای يک دستگاه فتوکپی است) کتابدار نما با خونسردی گفت: متاسفم. من فقط از برخی قسمتهای پايان نامه ها کپی می زنم. اين کاررا نميتوانم انجام دهم و به کار پرمشغله خود که گفتگو با يکی از همکارانش بود ادامه داد و چه خالی می رفت....

او ديگر نمی آيد

ثريا قزل‌اياغ كه از سال 53 در قامت داور در جشنواره‌هاي مختلف ازجمله انتخاب كتاب سال، شوراي كتاب كودك، جايزه‌ي بين‌المللي هانس كريستين اندرسن، مهرگان بزرگسالان و كودك و نوجوان، انجمن نويسندگان كودك و نوجوان و تصويرگران كودك و نوجوان مشاركت داشته است، از اين پس به داوري هيچ جشنواره‌ي داخلي و خارجي نخواهد پرداخت. وي علت اين بي‌ميلي را «مسائل شخصي» عنوان كرد و گفت: داوري طيول كسي نيست. اگر بحث تجربه‌اندوزي بود، من به حد كافي در اين زمينه تجربه كسب كرده‌ام و حال نوبت جوان‌ترهاست كه بينديشند و بياموزند. همه داوری را وحي منزل مي‌دانند. داوري در جامعه دموكراسي معنا دارد و در جامعه‌اي كه هنوز به‌صورت ملكوك‌الطوايفي اداره مي‌شود، داوري معنا نمي‌يابد. ايسنا

 فهرست افتخار

شوراي كتاب كودك آثار پديدآورندگاني را براي دريافت ديپلم افتخار دفتر بين‌المللي كتاب براي نسل جوان 2006 در پكن معرفي كرد. اين آثار عبارتند از: ”امپراتور كلمات” از احمد اكبرپور (1382)، ”شهرزاد و بچه‌هاي قصه‌گو” اثر تصويرگري فرشيد شفيعي (1381) و ”‌دستيار ماما” ‌نوشته‌ي كارن كشمن، ترجمه مريم واعضي و نسرين وكيلي (1381). فهرست افتخار دفتر بين‌المللي كتاب براي نسل جوان IBBY فهرست آثار برجسته و برگزيده‌اي است كه دو سال يك‌بار، ‌به منظور تجليل از نويسندگان، تصويرگران و مترجمان كشورهاي عضو دفتر ارايه مي‌شود. ايسنا

خبرهايی از ...

شنيده ها می گويند که امروز در پشت درهای بسته در کتابخانه مرکزی جلسه بررسی مدارک مصاحبه شوندگان آزمون دکترای کتابداری در اهواز با حضور کليه اساتيد کتابداری گروه کتابداری اهواز برگزار شده است. اين جلسه تا ساعت ۱۴ ادامه داشت. از کم و کيف اين جلسه اطلاعاتی به دستمان نرسيده است.

راهنمای گروههای کتابداری

از طريق وب سايت انجمن کتابداران ايران می توانيد به کليه گروههای کتابداری ايران دسترسی داشته باشيد. اطلاعات جامعی درباره همه گروههای کتابداری ايران داده شده است. البته برخی گروهها نيز فقط اساميشان ذکرشده و اطلاعاتی درمورد آنها نيست. مثل گروه کتابداری دانشگاه شيراز و گروه کتابداری دانشگاه اهواز. به هرحال اين اطلاعاتی که در مورد تعداد زيادی از گروههای کتابداری ايران منعکس شده جای خوشبختی است و دسترسی سريع به اساتيد را امکان پذير کرده است.

نيازمنديها: کارآموز

اين پيام لحظاتی پيش از سوی آقای حمزه آذری رسيده است.


به یک نفر کارآموز ترجیحا خانم در کتابخانه پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران نیاز داریم. www.ippi.ac.irآدرس وبسایت


 E-mail :library@ippi.ac.ir     Tell:021-4580057


محل کار:تهران-اتوبان تهران -کرج - کیلومتر 15 سرویس ایاب وذهاب و پذیرایی به عهده پژوهشگاه می باشد.
کتابخانه ابن سينا و میراث فرهنگی
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در نخستين جلسه اعضاي هيات امناي بنياد “بوعلي سينا“ از تأسيس كتابخانه بزرگ “ابن‌سينا“ در غرب كشور خبر داد. احمد مسجدجامعي، با اشاره به فعاليت‌هاي اجرايي بنياد بوعلي سينا افزود: ‌يكي از طرح‌هاي عمده بنياد در دولت جناب آقاي خاتمي، تأسيس كتابخانه بزرگ ابن سينا، به عنوان يكي از پنج طرح كتابخانه بزرگ كشوري است كه به صورت كامل، منطقه غرب را پوشش خواهد داد.
همچنین كتابخانه‌ ميراث فرهنگي با زيربناي 70 متر در ساختمان پشت موزه اين شهرستان ساخته خواهد شد. كل ساختمان 250 متر مساحت دارد و شامل سه اتاق 5×4 هر كدام حدود 70 متر مي‌باشد. اين ساختمان به صورت مستطيل است و قسمتي از آن به عنوان كتابخانه و بخش ديگر به عنوان كلاسهاي صنايع دستي استفاده خواهد شد.
اين كتابخانه به عنوان پژوهشكده ميراث فرهنگي در اختيار دانشجويان و علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.با راه‌اندازي كتابخانه ياد شده كتبي در زمينه ميراث فرهنگي، تاريخ، هنر، زبانها، گويش‌ها و هر آنچه به فرهنگ جامعه ارتباط دارد جمع‌آوري و در اختيار متقاضيان قرار خواهد گرفت. به نقل از ایسنا
جای تو خالی
دوست گرامی آقای س.ن. خبر انصراف شما آنهم درست در روزهای پایانی که قرار بود روی رساله خود کار کنید مارا واقعا متاثر کرد. همه دوستان و اساتید شما برایتان آرزوی موفقیت دارند و امیدوارند که دوباره شما را در این مقطع و مقاطع بالاتر ببینند.

/ 0 نظر / 90 بازدید